رسوایی بزرگ در بن زائد برای استقلال تا بازی دست‌گرمی در آزادی !

با ثبت دو پیروزی و دو تساوی، نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا، هفته بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
استقلال-العین امارات-لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) دو روز گذشته، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی و در منطقه غرب پی‌گیری شد و نمایندگان چهارگانه فوتبال کشورمان، سومین دیدار خود در این رقابت‌ها را برگزار کردند. بر این اساس، پرسپولیس و ذوب آهن موفق شدند در دیدار های خانگی خود به برتری دست یابند و تراکتورسازی و استقلال، علی‌رغم شایستگی به تساوی بسنده کردند.

گروه اول؛ الجزیره امارات 0-0تراکتورسازی؛ التیام!

تراکتورسازان باتوجه به نتایج ضعیف خود در دو دیدار ابتدایی، پای به این مسابقه گذاشته و توانستند نمایش بسیار خوبی ارائه کنند. شاگردان ساغلام که در چهار دیدار گذشته خود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا طعم شیرین پیروزی را نچشیده‌اند، مدافع عنوان قهرمانی لیگ امارات را مقهور قدرت خود ساخته و چندین موقعیت خوب گلزنی را از دست دادند. این سومین دیدار متوالی دور از خانه سرخپوشان تبریز بود و حالا این فرصت بسیار خوب رقم خورده که تراکتورسازی دو دیدارش در دور برگشت را در ورزشگاه یادگار امام برگزار کند. با توجه به شرایط پیچیده جدول گروه اول رقابت‌ها، تراکتورسازان در صورت برتری مقابل الجزیره امارات و الغرافه قطر در ورزشگاه اختصاصی خود، شانس بالایی برای راهیابی به مرحله بعدی رقابت‌ها خواهند داشت.

تارکتورسازی-الجزیره امارات-محمد ابراهیمی

گروه دوم؛ ذوب آهن 2-0 الوحده امارات؛ نمایشِ قدرت!

شاگردان امیر قلعه نویی با ارائه یک نمایش خوب دیگر در مقابل نماینده امارات، سه امتیازی دیگر در ورزشگاه نقش جهان به دست آوردند تا با شش امتیاز، بعد از تیم قدرتمند الدحیل قطر، دومین شانس راهیابی با مرحله حذفی از گروه دوم را در اختیار داشته باشند. شاگردان ژنرال در این دیدار نمایش بسیار خوبی داشته و با تسلط بر رقیب نه چندان قدرتمند خود، شرایط بسیار خوبی در جدول رده بندی پیدا کردند. با شکست الوحده در این دیدار، نماینده امارات کمترین شانس صعود به دور بعدی مسابقات را داشته و ذوب آهن در صورت برتری در دیدار برگشت مقابل این تیم، می‌تواند صعود خود را مسجل کند. با توجه به نتیجه دیگر دیدار این گروه، ذوب آهن برای صعود به مرحله بعدی باید با لوکوموتیو تاشکند رقابت داشته باشد و نیم‌نگاهی به شرایط سرگروهی و پیشی گرفتن از الدحیل خواهد داشت.

مرتضی تبریزی-ذوب آهن-الوحده امارات

گروه سوم؛ پرسپولیس 2-0 الوصل امارات؛ بازیِ دست‌گرمی!

سرخپوشان تنها چند روز پس از لغزش در شهرآورد پایتخت و باختن قافیه به رقیب دیرینه خود، با صلابت توانستند رقیب اماراتی را از میان برداشته و راه صعود خود به دور بعدی مسابقات را هموار سازند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این دیدار، موقعیت های گلزنی زیادی به وجود آوردند و الوصل تنها موفق به نواختن یک شوت به سمت دروازه علیرضا بیرانوند شد. با وجود غیبت چندین بازیکن کلیدی تیم اماراتی، نمایش باصلابت پرسپولیس نویدبخش روزهای خوب پیش رو بود. دیگر دیدار این گروه نیز با شگفتی سازی نسف قارشی و شکست السد در ازبکستان همراه بود. با این نتیجه، شاگردان برانکو دور رفت مرحله گروهی را با صدرنشینی در گروه سوم مسابقات پشت سر گذاشتند و باتوجه به دیدار مقابل السد در ورزشگاه آزادی در آخرین دیدار، می‌توانند امیدواری بالایی برای صعود به عنوان تیم نخست گروه داشته باشند. با این‌حال برتری در دیدار برگشت مقابل الوصل که بدون امتیاز مانده و شانسی برای راهیابی به مرحله بعدی برای خود متصور نیست، کلید این اتفاق می‌تواند باشد.

وحید امیری-علی علیپور-پرسپولیس-الوصل امارات

گروه چهارم؛ العین امارات 2-2 استقلال؛ رسوایی بزرگ!

دیدار مهیج و جنجالی استقلال مقابل العین امارات، یک ستاره بزرگ داشت: بن یعقوب. داور مالزیایی این دیدار بارها با نظر کارشناسان امر داوری از جمله سعید مظفری زاده، بارها با سوت های یک طرفه خود، بر روی روح و روان بازیکنان و هواداران استقلال رژه رفته و نهایتا با سه تصمیم خنده دار و مضحک خود، زمینه ساز تساوی این دیدار پر از حاشیه بود. داور مالزیایی این مسابقه، ضمن آفساید اعلام نکردن گل نخست مارکوس برگ، دو پنالتی خنده دار به سود بنفش پوشان شهر العین گرفت که شاید حتی در زمین بسکتبال هم خطا دانسته نمی‌شدند! با این وجود، نمایش فوق العاده شاگردان وینفرد شفر در این دیدار، شایسته تقدیر و ستایش است. آبی‌پوشان پایتخت نزدیک به 9ماه پس از عملکرد فاجعه وار خود در ورزشگاه بن زاید، این‌بار نمایشی بسیار خوب ارائه کرده و در مقابل تیم قدرتمند العین، شایسته پیروزی بودند. استقلال پس از برتری در شهرآورد و مقابل الهلال، حالا 5 امتیاز از سه دیدار خارج از خانه خود به دست آورده و با ارائه این نمایش در ورزشگاه آزادی در دو دیدار آتی خود مقابل العین و الریان، می‌تواند امیدوار به سرگروهی در گروه مرگ مسابقات باشد.

مامه تیام-استقلال-العین امارات