توضیحات عضو فنی استقلال در مورد پیوستن شفر به تیم ملی !

علی جباری از اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال گفت: قرار نیست شفر تا آخر عمر در استقلال بماند.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
جباری:تیم ملی بخواهد با شفر تمدید نمی‌کنیم

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  علی جباری از اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال این روزها همراه با دیگر اعضای این کمیته به دقت کارنامه وینفرد شفر را زیر نظر دارند و با بررسی شرایط تیم استقلال و نحوه حضور بازیکنان در میدان، بیلان کاری‌‌اش را یادداشت می‌کنند. این کمیته البته در زمان به خدمت‌‌گیری شفر نسبت به انتخابش مورد انتقاد بسیاری از پیشکسوتان استقلال هم قرار داشتند ولی حالا همه از این انتخاب ابراز رضایت می‌کنند.

*کمیته فنی باشگاه از عملکرد شفر در استقلال رضایت دارد؟

نتایجی که تا اینجا توسط شفر به دست آمده نشان‌دهنده روند حرکتی مثبت تیم است. او نشان داده که مربی باتجربه‌ای است و می‌داند چطور در تیم تغییرات مثبت ایجاد کند وگرنه این بازیکنان همان نفراتی هستند که در اختیار منصوریان بودند و فقط در این مدت یک نفر به جمع‌شان اضافه شده است.

* تغییرات عمده استقلال از نگاه فنی شما چه بوده است؟

حرکت رو به جلو در تیم ایجاد شده است. انگیزه بین نفرات تیم بالا رفته و تاکتیکی که در بازی‌ها به کار گرفته می‌شود متناسب با همان بازی است. سیستم کلی بازی در استقلال تغییر یافته و روز به روز بهتر هم می‌شود. ان‌شاءا... در آسیا هم مانند جام‌حذفی و لیگ برتر نتایج به گونه‌ای رقم خواهد خورد که استقلال در ماه‌های آینده به دوره‌های بالایی لیگ قهرمانان برود. ما در گروه مرگ قرار داریم ولی استقلال با قدرت بین رقبا ظاهر شده است. ما همین را می‌خواستیم.

* اما در برهه‌ای به کمیته فنی انتقاد می‌شد که...؟ بله! متأسفانه تعدادی از بچه‌ها (همدوره‌های علی جباری در استقلال) کم‌لطفی می‌کردند و حتی به ما لقب دادند که «بله قربان‌ گو» هستیم ولی ما حرفی نزدیم و فقط گفتیم مدیریت باشگاه انتخاب خوبی داشته است. ما کارنامه شفر را دیده بودیم و ندیده و چشم‌بسته زیر اسمش امضا نینداختیم. شکر خدا شرمنده مردم هم نشدیم و فکر می‌کنم این نشان داد که ما انتقادپذیر هستیم.

* شفر در امارات گفته قراردادش اتوماتیک تمدید نمی‌شود! درست است؟

البته که این‌طور است! درستش هم همین است. وقتی ما نمی‌دانستیم او نتیجه لازم را با استقلال می‌گیرد یا نه چطور می‌توانستیم اتوماتیک با او یک سال و نیمه ببندیم؟ *در این باره توضیح بیشتری می‌دهید؟

ما تا آخر این فصل با او بستیم و قرار شد اگر نتایج مورد نظر باشگاه به دست آمد آن زمان بنشینند و درباره تمدید قرارداد حرف بزنند. قرار نیست که شفر تا آخر عمر در استقلال مربی باشد. البته الان که او نتایج خوبی گرفته طبیعی است باشگاه بخواهد قراردادش را تمدید کند ولی در درجه اول منافع باشگاه مطرح است.

* گفته می‌شود اگر کی‌روش از تیم ملی برود فدراسیون روی شفر نظر مثبت دارد تا هدایت تیم ملی را به او بسپارد. اگر این تصمیم گرفته شود استقلال رضایت می‌دهد مربی‌‌اش برود؟

در جریان این موضوع نیستم ولی همیشه این‌گونه بوده که منافع ملی بر منافع باشگاهی ارجح بوده است. چون مربی تیم ملی برای همه باشگاه‌ها کار می‌کند و این باعث افتخار است که سرمربی استقلال هدایت تیم ملی را در دست بگیرد.

همرسانی نوشتار: