شاه‌حسینی: AFC به دنبال آتو گرفتن از ایران است

هر اقدامی از سوی هواداران رخ دهد دودش به چشم فوتبال ما می‌رود

وبسایت رسمی مه نود - رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تأکید کرد که AFC به دنبال آتو گرفتن از فوتبال ماست و هواداران استقلال در دیدار برابر العین امارات باید هوشیار باشند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
شاهحسینی-afc-به-دنبال-آتو-گرفتن-از-ایران-است-هر-اقدامی-از-سوی-هواداران-رخ-دهد-دودش-به-چشم-فوتبال-ما-میرود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

 عبدالرحمن شاه‌حسینی، رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره حساسیت‌های دیدار تیم‌های استقلال ایران و العین امارات و اینکه گفته می‌شود AFC نظارت ویژه‌ای در این دیدار خواهد داشت، اظهار کرد: ابتدا می‌خواهم از صمیم قلب برای تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کنم. دوم اینکه ما باید تفکیکی بین اجرای قوانین در داخل کشور و در خارج از آن قائل شویم. اگر در ایران همه قوانین برای افراد ریز و درشت در فوتبال اجرا می‌شد این باور برای هواداران هم به وجود می‌آمد که باید به قانون احترام بگذارند.

وی ادامه داد: اکنون هم متأسفانه کشورهای عربی در AFC نفوذ دارند و ما نباید اجازه دهیم آنها ما را با محرومیت مواجه کنند. بنابراین از مردم عزیزمان به‌عنوان یک حقوقدان که 15 الی 16 سال در فوتبال کار کرده‌ام تقاضا می‌کنم به استادیوم بروند و در بدترین شرایط هم از استفاده از پرتاب مواد محترقه و شعارهای نژادپرستانه پرهیز کنند. مطمئناً این کار به ضرر فوتبال ما تمام می‌شود. به طور حتم بسیاری از سران فوتبال عربی و کسانی که در داخل به آنها خبر می‌دهند این بازی را نگاه می‌کنند و می‌خواهند از آن به ضرر فوتبال ما استفاده کنند.

رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در ادامه با بیان اینکه فوتبال ما باید از تکنولوژی روز دنیا برای کنترل تماشاگران استفاده کند، خاطر نشان کرد: ما باید صندلی‌ها را شماره‌گذاری کنیم و سایر امکانات را به ورزشگاه‌های‌مان بیاوریم. مدیران ما باید در طول مدیریت‌شان اختیارات ورزشگاه را به تیم‌ها واگذار کنند و به آنها مسئولیت بدهند. امروز و فردا هم باید دقت کنیم هر اقدامی از سوی هواداران رخ بدهد دود آن به چشم فوتبال و باشگاه‌ها و بازیکنان ما می‌رود. ما نباید آتو به دست کشورهای دیگر بدهیم، چون اگر این اتفاق بیفتد دیگر حق دفاعی برای ما نخواهد بود.

شاه‌حسینی که با مه رادیویی تهران ورزشی صحبت می‌کرد در واکنش به این موضوع که قرار است در دیدار استقلال و العین ناظر امنیتی به ورزشگاه آزادی بیاید و آیا این موضوع طبیعی است یا خیر، گفت: در هر مسابقه تعدادی از مقامات رسمی حضور دارند، اما وقتی یک مسابقه از حساسیت بالایی برخوردار می‌شود و احتمال دارد اتفاقاتی در آن بیفتد، ناظر امنیتی به آن دیدار فرستاده می‌شود. این اتفاق در فوتبال دنیا متعارف است. شما مطمئن باشید در تمام بازی‌های نمایندگان ما این ناظران وجود خواهند داشت، چون می‌خواهند از ما آتو بگیرند.

وی در پایان یادآور شد: به امید خدا پس از اینکه ما دو میزبانی پیش رو را بدون نگرانی پشت سرگذاشتیم، باید در مجامع بین‌المللی از مظلومیت فوتبال‌مان دفاع کنیم و برای آینده هم نباید غافل باشیم. مدیران کلان باید در آموزش مسائل انضباطی و ارائه خدمات ویژه به هواداران نگاه ویژ‌ه‌ای داشته باشند. ما چه خدماتی به هواداران می‌دهیم که اعصاب و روان آنها آرام باشد؟ من 15 سال است این حرف را می‌زنم. اگر به این اتفاقات توجه کنیم طبیعی است که پس از چند ساعت حضور در ورزشگاه، چند نفر رفتارهای غیرطبیعی انجام دهند، این اتفاقات هم حاصل بی‌توجهی خودمان است.

20441