اسکوچیچ: حضورم در تیم امید را از آنهایی که این شایعه را ساخته‌اند سوال کنید

وبسایت رسمی مه نود - سرمربی تیم فوتبال خونه به خونه بابل گفت:در مورد حضورم در تیم ملی امید بهتر است از آنهایی سؤال کنید که این شایعه را مطرح کردند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
اسکوچیچ-حضورم-در-تیم-امید-را-از-آنهایی-که-این-شایعه-را-ساختهاند-سوال-کنید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

 دراگان اسکوچیچ در خصوص آخرین شرایط خونه به خونه بابل و همچنین صعود این تیم به فینال جام حذفی صحبت‌های زیر را انجام داد.

* همیشه همه تصور می‌کنند رویارویی شما با استقلال یک اتفاق ویژه محسوب می‌‌شود چون در این چند سال معمولاً اسم شما برای مربی‌گری استقلال مطرح شده است.

به هر حال تیم من به فینال جام حذفی رفته و از این بابت نمی‌توانم خوشحالی‌ام را پنهان کنم. از سوی دیگر من به دنبال این مسائل و فکرها نیستم و سعی می‌کنم به بازی آینده فکر کنم. من در مورد استقلال صحبتی ندارم و الان سرمربی خونه به خونه هستم و روی این تیم تمرکز کامل دارم.

* شما روح‌الله باقری را به دلیل محرومیت در فینال جام حذفی در اختیار ندارید چقدر این موضوع برای شما سخت خواهد بود.

همه دیدند که داور کارت زرد بی‌موردی به باقری داد و اگر بازیکنی به خاطر اشتباه بی‌مورد داور محروم شود باید کارت او را برگرداند. من امیدوار هستم با پیگیری‌های مسئولان باشگاه باقری بتواند در فینال در برای ما بازی کند و یک بازیکن می‌تواند برای ما خیلی تأثیرگذار باشد. در حالت طبیعی برگزاری فینال بین یک تیم لیگ برتری و یک تیم دسته اولی نابرابر است. چه برسد به اینکه بهترین بازیکنمان را نداشته باشیم.

* با این شرایطی که برای خونه به خونه به وجود آمده چقدر شانس صعود دارید؟

من در هر بازی به بازی بعد فکر می کنم و تمرکزم را روی موفقیت تیمم در بازی بعد می‌گذارم، پله پله جلو می‌رویم و دوست داریم با برد نماینده اراک به لیگ برتر صعود کنیم.الان دوست ندارم به اینکه چند در صد شانس داریم فکر کنم.

* شما فکر می‌کنید چرا مازندران با وجود استعدادهای فراوان هنوز تیمی در لیگ برتر ندارد؟

من در مورد گذشته فوتبال مازندران اطلاعات چندان زیادی ندارم ولی در این مدت کوتاهی که در اینجا کار کردم متوجه شدم که چه استعدادهایی در آنجا نهفته است. خیلی از بازیکنانی که در لیگ برتر آنها را می‌دیدم و واقعاً فوتبال باکیفیتی دارند از استان مازندران هستند.

* این روزها شایعه شده شما به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب می‌شوید حضورتان در تیم امید چقدر صحت دارد؟

در مورد تیم ملی امید بهتر است از آنهایی سؤال کنید که این شایعه را مطرح کردند. من در این مورد صحبت دیگری ندارم.

* به عنوان یک مربی موفق در لیگ دسته اول آیا شما هم حاضر هستید در هفته‌های پایانی نظارت بیشتری روی داوری‌ها و بحث دوپینگ وجود داشته باشد؟

در همه لیگ‌های دنیا اشتباهات داوری به خصوص در لیگ‌های پایین‌تر وجود دارد به نظرم نظارت چیز بدی نیست و باید بیشتر هم باشد ولی در مورد دوپینگ شناخت کامل و اطلاعات لازم را نداریم ولی هر چه نظارت در همه حوزه‌ها بیشتر باشد حق به حقدارخواهد رسید.

* فکر می‌کنید کدام تیم‌ها به لیگ برتر صعود می‌کند؟

من فقط امیدوارم خونه به خونه صعودکننده باشد.

* در این سال‌هایی که در فوتبال ایران حضور داشتید به نظر شما نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا چقدر از بابت اینکه تیم‌های ایرانی نمی‌توانند از عربستانی‌ها میزبانی کنند متضرر شدند.

این خیلی بد است که با وجود این همه تأکید فیفا مبنی بر اینکه فوتبال با سیاست قاطی نشود اما هواداران ایرانی از حمایت تیم‌هایشان در ورزشگاه‌های مختلف محروم شدند. به نظرم این اصلاً عادلانه نیست و جذابیت فوتبال ایران که به آسیا هم منتقل می‌شود هوادارانش هستند. من وقتی سرمربی النصر بودم به ایران آمدم و هیچ مشکلی نداشتم ضمن آنکه ایرانی‌ها از لحاظ میهمان‌نوازی معروف هستند.

* نظر شما در مورد تیم ملی ایران و هم‌گروهی‌اش با مراکش، اسپانیا و پرتغال چیست؟

گروه ایران، گروه بسیار سختی است و تیم ملی باید امید به صعود از این گروه را داشته باشد اگر هم تیم ملی ایران از مرحله خودش صعود نکرد نباید این موضوع را شکست تلقی کرد. وقتی هلند، ایتالیا نتوانستند در جام جهانی باشند حضور ایران در جام‌جهانی حضور بزرگی است.

* آیا به خونه به خونه در صورت قهرمانی جام حذفی زیرساخت‌های لازم را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دارد یا خیر؟

مطمئناً مسئولان به فکر هستند و فکر می‌کنم باید چمن مصنوعی در بابل احداث شود و حتی می‌شود یک زمین چمن طبیعی در مازندران احداث کنیم. به عنوان مثال زمین باشگاه گسترش فولاد به خاطر آب و هوایی که تبریز دارد با نگرش درست مسئولان آن باشگاه در اختیار این تیم قرار گرفته که کار بسیار بزرگی است. این موضوع با دانش لازم صورت گرفته است. آب و هوای بابل شبیه به انگلیس است و می‌دانید که در دنیا زمین‌های انگلستان بهترین زمین‌های دنیا هستند.

* به عنوان سؤال آخر شرایط شما برای ماندن در خونه به خونه فراهم است یا خیر؟

برای فصل بعد زود است که صحبت کنیم و ان‌شاءالله بعد از پایان فصل در این مورد تصمیم لازم را اتخاذ خواهم کرد.

2051