کونته: اگر پنالتی روی آلونسو اعلام می شد، شرایط تغییر می کرد؛ بدشانس بودیم و نتیجه نهایی عادلانه نیست

سرمربی ایتالیایی آبی های لندن از دیدار با آبی و اناری ها می گوید.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
بارسلونا - چلسی - لیگ قهرمانان اروپا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پس از شکست 3-0 در نیوکمپ مقابل بارسلونا و حذف از لیگ قهرمانان اروپا، آنتونیو کونته تاکید کرد در مجموع دو بازی رفت و برگشت، لیونل مسی، تفاوت را رقم زده است. سرمربی ایتالیایی چلسی از شانس بد تیمش نیز گلایه دارد چراکه آنها مجموعا طی این دو بازی، 4 بار تیرک دروازه بارسا را به لرزه درآوردند.

به نقل از وبسایت یوفا، کونته پس از بازی گفت:

در مجموع این دو بازی، مسی تفاوت را رقم زد. همان طور که شما به خوبی می دانید، در مورد بهترین بازیکن جهان صحبت می کنیم. او کسی است که هر فصل 60 گل می زند؛ مسی بازیکنی بسیار عالی نیست بلکه فراتر از این صفت است. البته بدشانس هم بودیم چون 4 بار تیرک دروازه بارسلونا را به لرزه درآوردیم. در بهترین لحظات بازی ما، آنها به گل می رسیدند. برخلاف ما، آنها از موقعیت ها خود نهایت استفاده را بردند. ما فرصت های خوبی ایجاد کردیم اما آنها را از دست دادیم.
باید از تعهد بازیکنانم نسبت به وظایفشان، راضی و خشنود باشم؛ به آنها افتخار می کنم چون هرکاری از دستشان برمی آمد، انجام دادند. شاید شایسته شکست 3-0 نبودیم. اگر بازی را دیده باشید، متوجه می شود که نتیجه نهایی، عادلانه نیست. بسیار بد کار را شروع کردیم چون در دقیقه 2 گل خوردیم اما بعد فوتبال خودمان را پیاده کردیم و برای مدتی طولانی در جریان مسابقه، تیم مسلط بر بازی بودیم. واقعا بدشانس بودیم؛ فرصت های زیادی برای گلزنی ایجاد کردیم. فکر می کنم در ابتدای نیمه دوم، روی آلونسو پنالتی شد و اگر در آن مقطع از بازی، نتیجه 2-1 می شد، می توانستیم با فشار بیشتری کارمان را ادامه بدهیم و شرایط متفاوت می شد.
با این حال من اهل ناله و شکایت نیستم؛ این بازی گذشت و حالا باید به فکر دیدار بعدی مان در لیگ برتر مقابل لسترسیتی باشیم. عثمان دمبله را وقتی در دورتموند بود به دقت زیر نظر داشتم؛ به نظر بارسلونا با خرید او، دست به معامله بزرگی زد.

وی در مصاحبه با مدیاست پرمیوم نیز افزود:

بازی دادن به ژیرو به جای موراتا؟ من کسی هستم که هر روز بازیکنان را می بینم و می دانم چه کسی در فرم بهتری است. موراتا بازیکن جوانی است که در این فصل برای اولین بار شانس بازی کردن به طور مرتب در ترکیب اصلی را به دست آورده است چون قبلا در رئال مادرید و یوونتوس، بازیکن ذخیره بود. پتانسیل زیادی دارد و سعی می کنیم باعث پیشرفتش شویم.
آیا قهرمانی در جام حذفی، شغل شما را در چلسی حفظ می کند؟ مسئله فقط بر سر پیروزی و قهرمانی نیست. به نظرم عملکرد یک مربی نباید فقط با بردهایش سنجیده شود بلکه باید به پیشرفت تیم و ارزش فعلی ترکیب نیز باید نگاه شود. به نظر چلسی تیمی است که می تواند از نظر کیفیت و تجربه پیشرفت کند. با علم به اینکه کارم را درست انجام داده ام، به فعالیتم در چلسی ادامه می دهم.
تیم بعدی شما؟ این سوالی شیطنت آمیز در این لحظه است و ترجیح می دهم به آن پاسخ ندهم!