پنجعلی: اگر عابدزاده کمی به پدرش رفته باشد، عالی می شود

پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر امیر عابدزاده با این استعداد و بازی هایی که دارد فقط کمی به پدرش رفته باشد، عالی می شود.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
پنجعلی: اگر عابدزاده کمی به پدرش رفته باشد، عالی می شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

محمد پنجعلی در گفت وگویی، در رابطه با فهرست تیم ملی و بازی های تدارکاتی که پیش روی شاگردان کیروش است، اظهار داشت: ما خیلی زود به جام جهانی صعود کردیم، اما این صعود زود هنگام نباید باعث شود  مردم نباید توقع داشته باشند تیم ملی در جام جهانی از گروهش صعود کند یا مقابل پرتغال و اسپانیا برنده از زمین مسابقه خارج شود، اگر ما در جام جهانی بازی های آبرومندانه ای هم به نمایش بگذاریم و از پتانسیلی که داریم استفاده کنیم، بازهم راضی کننده است.

وی در رابطه با فهرست ۳۵ نفره تیم ملی هم، گفت: در حال حاضر فضایی در فوتبال ایران ایجاد شده که کیروش هم مربی تیم ملی و هم رئیس فدراسیون فوتبال است. او شرایطی ایجاد کرده که اجازه انتقاد به هیچ کس را نمی دهد. حالا هم که جام جهانی نزدیک است و ترجیحا سعی کنیم انتقادی نکنیم بهتر است.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: در مسائل فنی باید این اجازه را به کادر فنی بدهیم که خودشان تصمیم بگیرند و باید احترام گذاشت. فکر می کنم فوتبال ایران آنقدر غنی هست که تو هیچ پستی کمبود نداریم و می توانیم در گروه سختی که در جام جهانی قرار داریم حداقل بازی های قشنگی را به نمایش بگذاریم. ما از تیم ملی کمتر اینطور بازی ها را شاهد بودیم و الان هم تعداد زیادی لژیونر در تیم ملی داریم.

وی در درخصوص بازی های تدارکاتی تیم ملی قبل از جام جهانی تصریح کرد: ما در حال حاضر تیم اول آسیا هستیم و قبلا خیلی سخت به جام جهانی صعود می کردیم، ولی الان که پنج تا تیم از آسیا صعود می کنند، تیم ملی ایران همیشه جزء شانس های اصلی صعود به جام جهانی است باید همیشه با بازی های تدارکاتی خوب فوبتال مان را به رخ جهان بکشیم.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: در مورد بازی های تدارکاتی که برای تیم ملی در نظر گرفته شده باید بگویم شرایطی فراهم نشده تا خیلی جا ها بتوانیم ارتباط برقرار کنیم و هیچ وقت موفق نبودیم. من احساس می کنم این از ضعف دیپلماسی فدراسیون فوتبال است که کوتاهی شده و در آن ضعف دیده می شود. بازی های دوستانه قبل از تورنمنتی چون جام جهانی خیلی موضوع مهمی برای ساختن یک تیم و کادرفنی آن محسوب می شود که متاسفانه ما هیچ وقت از این فرصت استفاده نکردیم.

پنجعلی در پایان صحبت هایش در رابطه با دروازه بان های تیم ملی هم گفت: به نظر من این نظر کادرفنی تیم ملی بوده که این دروازه بانان را دعوت کند و نباید به آن خرده گرفت. اما یک نکته را بگویم با بازی هایی که من از امیر عابدزاده دیدم و اگر کمی او به پدرش رفته باشد خیلی عالی است. با این حال امیدوارم بهترین ها در ترکیب ۱۱ نفره تیم ملی در جام جهانی حضور داشته باشند تا باعث سرافرازی فوتبال ایران شوند.