از ریاض تا مسکو؛ سفر پر فراز و نشیب هوادار سعودی

یک هوادار عربستانی برای تشویق تیم ملی کشورش با دوچرخه مسیر ریاض مسکو را پیمود.

  1. ۸ ماه قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

گروه ورزشی خبرگزاری میزان، عربستان در مسابقه افتتاحیه و اولین بازی جام جهانی مقابل میزبان مسابقات روسیه به میدان می رود. تیم ملی عربستان حمایت بی قید و شرط هواداران خود را خواهد داشت. در بین هواداران سعودی، فهد الیحیی یکی از هوادارانی است که با دوچرخه به روسیه آمده است.

پیشرفت وسایل حمل و نقل مدرن در دنیا برای هوادارن فوتبال در سراسر جهان سودمند بوده است. آن ها می توانند برای تشویق تیم های ملی خود با وسایل حمل و نقل مدرن به هر نقطه ای از دنیا سفر کنند. اما سفر با دوچرخه و گذر از چهار کشور برای رسیدن به تیم ملی کشور خود و تشویق آن، شاید اندکی در عصر حاضر غیرعادی به نظر برسد.اما با این وجود در این دوره از جام جهانی یک هوادار از عربستان سعودی به نام فهد الیحیی با رکاب زدن بیش از ۵۱۴۵ کیلومتر خود را به مسابقه افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ رساند تا تیم ملی کشور خود را تشویق کند.فهد الیحیی در مصاحبه با سایت فیفا درباره سفر طولانی خود به روسیه گفت: «شاهزاده ریاض، فیصل بن بندر عبدالعزیز پرچم عربستان را به من سپرد تا آن را به سفارت عربستان در روسیه بیاورم. من هم پرچم را به سفیر کشورمان در روسیه رساندم.»دوچرخه سوار ۲۸ ساله عربستانی افزود: «من برای حمایت از تیم ملی کشورم این سفر را ترتیب دادم»الیحیی از محل اقامت تیم ملی کشور خود هم در سنت پترزبورگ دیدن کرد و در آنجا با استقبال گرم عادل عزت رییس فدراسیون عربستان سعودی رو به رو شد و از عزم خود و غلبه بر موانع در طول سفر برای حمایت از تیم ملی کشور خود گفت.

این دوچرخه سوار سعودی سفر خود را در ۷۵ روز با پیمودن بیش از ۵۱۴۵ کیلومتر به پایان رساند. البته سفر او بدون حادثه نبود و در طول راه به علت تصادف با یک کامیون دچار ضایعات سر و گردن شد.

اگرچه در مسابقه افتتاحیه جام جهانی، تیم ملی روسیه از امتیاز میزبانی برخوردار است و بی شمار هواداران این تیم برای تشویق به استادیوم خواهند آمد، اما تیم ملی عربستان هم هوادارانی را از کشور خود خواهد داشت که با امید به نتیجه گیری تیم به مسکو سفر کرده¬اند تا تیم ملی خود را تشویق کنند.

الیحیی که برای تشویق تیم ملی عربستان این مسیر طولانی را به روسیه پیموده است برای بازگشت خود گزینه ای دیگر را انتخاب کرده و با لبخند می گوید: «بخاطر آنکه مسیر آمدن به روسیه طولانی بود، با هواپیما به ریاض بازمی گردم»