پیش بازی مصر - اروگوئه؛ مصر و صلاح به دنبال تاریخ سازی

 روز جمعه بیست و پنجم خرداد دو تیم مصر و اروگوئه از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه یکاترینبورگ به مصاف هم خواهند رفت.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

امروز با قضاوت بیورن کویپرس بعد از بیست و هشت سال مصری ها طعم حضور در جام جهانی را خواهند چشید. اروگوئه نیز که برنده دو جام جهانی است با امید و آرزو های زیادی به این مسابقات آمده است و خیلی از کارشناسان و خبرنگاران شاگردان تابارز را قوی ترین تیم گروه A می نامند.

شرایط کلی

شاگردان هکتور کوپر با صدرنشینی در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آفریقا جواز حضور در این مسابقات را کسب کردند. آن ها بعد از حدود سه دهه بار دیگر به این تورنمنت آمدند اما با شکلی دیگر. امید اصلی مصری ها به محمد صلاحی است که فصل فوق العاده درخشانی را سپری کرده است. محمد صلاح در جریان دیدار فینال لیگ قهرمانان بعد از درگیری با سرجیو راموس به شدت مصدوم شد اما کوپر در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد او مشکلی برای همراهی کردن ما نخواهد داشت.

در آن سو اروگوئه بعد از برزیل دومین تیم صعود کننده به جام جهانی از آمریکای جنوبی بود. آن ها در هجده بازی سی و یک امتیاز کسب کردند تا بار دیگر در بین سی و دو تیم شرکت کننده حضور داشته باشند. اروگوئه در دفاع گودین و خیمنز و در خط حمله سوارز و کاوانی را دارد و تمام امید ملت اروگوئه به این چهار نفر است.

رویارویی قبلی

این دو تیم تنها در سال ۲۰۰۶ به مصاف هم رفتند که اروگوئه با دو گل به پیروزی رسید.

ترکیب غیررسمی

به نظر می رسد که در صورت غیبت صلاح، هکتور کوپر از رمضان صبحی در پست او استفاده کند. در ترکیب اروگوئه نیز لوکاس توریرا هدف اصلی آرسنال به احتمال فراوان از روی نیمکت کار را آغاز خواهد و ممکن است به دلیل تجربه کاسرس او در سمت چپ فیکس باشد.

نکات آماری

اروگوئه اولین قهرمان کلیه ادوار جام جهانی در سال ۱۹۳۰ است.

مصر اولین تیم آفریقایی حاضر در جام جهانی است.

بهترین مقام مصر در جام جهانی حضور در مرحله گروهی بوده است.