از مجموع ۱۱ سانداکار جوانان تنها یک نفر تجربه خروج از ایران را دارد

عملکرد فنی ووشوکاران در آینده کاری مربیان تاثیرگذار است

رئیس فدراسیون ووشو گفت: از مجموع ۱۱ سانداکاری که به رقابت های برزیل اعزام می کنیم، تنها یک نفر تجربه خروج از ایران را دارد.

  1. ۷ ماه،۳ هفته قبل
از مجموع ۱۱ سانداکار جوانان تنها یک نفر تجربه خروج از ایران را دارد /  عملکرد فنی ووشوکاران در آینده کاری مربیان تاثیرگذار است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مهدی علی نژاد در خصوص نفرات اعزامی به مسابقات جهانی جوانان برزیل اظهار داشت: بازیکنان تیم ملی جوان ووشو حدود سه ماه در اردو حضور داشتند و ترکیب نهایی در دو بخش دختران و پسران نهایی شده است. در بخش پسران تمام سانداکاران جدید هستند و در دختران هم تنها یک نفر تجربه حضور در رقابت های بین المللی دارد. یعنی از مجموع ۱۱ سانداکار فقط یک نفر پیش از این از ایران خارج شده است.وی افزود: در بخش تالو بازیکنان تیم ملی باتجربه تری داریم که تاکنون در چند رویداد بین المللی حاضر شده اند. تمام ووشوکاران زیر نظر مربیان چینی و ایرانی کار کرده اند و امیدواریم در رقابت های جهانی نتایج قابل قبولی کسب کنند.رئیس فدراسیون ووشو در خصوص اینکه عدم اعزام به رقابت های تدارکاتی بین المللی تاثیر منفی در کار بازیکنان تیم ملی ایجاد می کند یا خیر، اظهار داشت: متاسفانه در این مدت هیچ تورنمنت تدارکاتی مناسبی وجود نداشت که بخواهیم بچه ها را به آن اعزام کنیم. البته ووشوکاران همراه با تیم بزرگسالان تمرین کردند و چند تمرین مشترک با تیم بزرگسالان اندونزی داشتند که می تواند تاثیر مثبتی در عملکرد آنها داشته باشد.علی نژاد در پاسخ به اینکه چه پیش بینی از نتایج تیم ملی ووشو در رقابت های جهانی برزیل دارد، گفت: پیش بینی کردن در رقابت های رده سنی جوانان کار بسیار دشواری است، چون شناخت کافی از رقیبان نداریم و اکثر بازیکنان تیم ملی ما هم کم تجربه هستند و نخستین بار است به رقابت های بین الملی اعزام می شوند. وقتی تیم امسال را با ادوار گذشته مقایسه می کنم، به این نتیجه می رسم که مجموعه خوبی داریم و به کسب نتیجه خوب امیدار هستیم.وی در پایان با اشاره به اینکه کادر فنی تیم های جوانان دختران و پسران جوان و در عین حال باتجربه هستند، خاطرنشان کرد: باید شرایط مسابقات برزیل را بسنجیم و عملکرد فنی بازیکنان تیم ملی را ببینیم تا بعد از آن در خصوص ادامه همکاری با کادر فنی تیم های پسران و دختران تصمیم گیری کنیم. مربیان خوبی در هر دو بخش داریم و صرفا نتیجه روی تصمیم ما تاثیر ندارد، بلکه عملکرد فنی به هر چیز دیگری اولویت خواهد داشت.

همرسانی نوشتار: