رکوردشکنی بلژیک در تاریخ جام جهانی؛ برتری بر ۵ قاره

بلژیک توانست بر نمایندگان تک تک قاره های حاضر در جام جهانی غلبه کند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
رکوردشکنی-بلژیک-در-تاریخ-جام-جهانی؛-برتری-بر-5-قاره
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

وبسایت نود و به نقل از مارکا، بلژیک در جام جهانی ۲۰۱۸ یکی از تیم های جذاب رقابت ها بود. ستارگان متعدد و نمایش های هجومی آن ها باعث شد طرفداران زیادی داشته باشند و خیلی ها از شیاطین سرخ به عنوان یکی از مدعیان جام جهانی نام ببرند.

بلژیک تا مرحله نیمه نهایی هر ۵ بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت و در نهایت در این مرحله مغلوب فرانسه شد. بلژیک در رده بندی همانند مرحله گروهی انگلستان را شکست داد تا با کسب جایگاه سوم، بهترین نتیجه خود را در ادوار جام جهانی کسب کند.

نکته جالب آن است که هر ۵ پیروزی بلژیک تا قبل از نیمه نهایی در مقابل ۵ تیم از قاره های مختلف ثبت شد که این در تاریخ جام های جهانی بی سابقه است. مردان روبرتو مارتینز در مرحله گروهی پاناما (آمریکای مرکزی)، تونس (آفریقا) و انگلیس (اروپا) را شکست دادند تا مقتدرانه به مرحله حذفی برسند. بلژیک در یک هشتم نهایی نیز ژاپن (آسیا) را شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی از سد برزیل (آمریکای جنوبی) گذشت تا برای اولین بار بعد از ۳۲ سال به جمع ۴ تیم برتر رقابت ها راه یابد.

بلژیک با زدن ۱۶ گل بهترین خط حمله مسابقات را نیز از آن خود کرد تا تورنومنت خاص خود را خاطره انگیزتر کند.

همچنین توماس مونیر با گلزنی در مسابقه رده بندی دهمین گلزن منحصر به فرد بلژیک در مسابقات لقب گرفت تا بلژیک از این نظر با بهترین رکورد مسابقات (ایتالیا در سال ۲۰۰۶ و فرانسه در سال ۱۹۸۲) برابری کند.