بارسلونا فاتح سوپرجام اسپانیا شد

بارسلونا با شکست سویا توانست قهرمان سوپرجام اسپانیا شود و نخستین جام خود را در این فصل بالای سر ببرد.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
بارسلونا فاتح سوپرجام اسپانیا شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سوپرجام اسپانیا بامداد دوشنبه بین دو تیم بارسلونا و سویا در شهر طنجه مراکش برگزار شد. شاگردان ارنستو والورده با وجود دریافت گل نخست توانستند نتیجه را جبران و با پیروزی دو بر یک قهرمان شوند.

پابلو سارابیا دروازه بارسا را در دقیقه ۹ باز کرد اما داور آن را آفساید دانست. با این حال او با استفاده از VAR این گل را قبول کرد. برای نخستین بار در فوتبال اسپانیا در یک بازی رسمی از سیستم فناوری بازبینی تصاویر استفاده می شد.

در ادامه داور یک خطا به نفع آبی اناری ها اعلام کرد و لیونل مسی این ضربه را زد. دروازه بان سویا توپ را دفع کرد، جرارد پیکه از این فرصت نهایت استفاده را برد و بازی را به تساوی رساند. داور برای این گل هم از VAR بهره برد. بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

در نیمه دوم دو تیم تلاش کردند به گل برسند که در نهایت این اتفاق برای بارسلونا رخ داد. عثمان دمبله در دقیقه ۷۸ گلزنی کرد. او دقایقی بعد از زمین بیرون رفت و آرتورو ویدال جانشینش شد. هافبک شیلیایی نخستین بازی رسمی اش را برای آبی اناری ها انجام داد.

در دقیقه ۹۰ مارک آندره تراشتگن یک خطا در محوطه جریمه انجام داد تا داور یک پنالتی به نفع سویا اعلام کند اما ضربه اش را از دست داد. در نهایت تیم کاتالانی توانست پیروز این دیدار شود و نخستین عنوان قهرمانی خود را در این فصل به دست آورد.

منبع: