سریعترین جدایی مربیان در تاریخ لیگ برتر

از اوضاع و احوال سپیدرود، مشخص بود که این تیم شرایطی طبیعی در لیگ برتر نخواهد داشت اما خداداد با استعفا در سومین هفته لیگ برتر، از انتظارات هم فراتر عمل کرد.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
سریعترین جدایی مربیان در تاریخ لیگ برتر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سپیدرود پیش از آغاز فصل، ۴ مربی مختلف داشت. علی کریمی، نادر دست نشان، علی نظرمحمدی و خداداد عزیزی هر کدام در مقطعی خودشان را سرمربی تیم می دانستند و در نهایت تیم خداداد راهی مسابقات شد. او در اولین بازی خانگی، آنقدر دچار حاشیه شد که قابل پیش بینی بود دوباره به عضدی برنگردد.

خداداد با وساطت بازیکنان، برای بازی با گسترش به تبریز رفت و پس از این مسابقه استعفا کرد. باشگاه هم هیچ تلاشی برای نگه داشتن او انجام نداد و طی توافقی، او برای همیشه از رشت رفت. لیگ برتر ایران تا امروز انواع جدایی را دیده بود اما بجز اکبر میثاقیان، سابقه نداشت کسی روی نیمکتی تیمی بنشیند و قبل از هفته چهارم تیمش را ترک کند. مرور سریع ترین جدایی های لیگ برتر، ویژه بودن نمونه خداداد و سپیدرود را بهتر نشان می دهد.

بهرام عاطف / هفته چهارم لیگ سوم

مربی قدیمی استقلال اهواز پس از بازگشت به این تیم، هفته اول را با برد آغاز کرد اما از سه بازی بعدی، یک امتیاز گرفت. کارنامه ای که آن زمان، برای استقلال اهواز قابل قبول نبود. عاطف فقط ۴ هفته روی نیمکت استقلال اهواز نشست و کارش را از دست داد.

اکبر میثاقیان / هفته اول لیگ ششم

رکورددار ابدی زودترین جدایی پس از شروع فصل. گربه سیاه سابق پرسپولیس، هفته اول لیگ ششم روی نیمکت ابومسلم در یک مسابقه جذاب پرسپولیس را ۳-۲ برد و تیم دنیزلی، فصل را با شکست آغاز کرد. میثاقیان پس از مسابقه، استعفا داد و از ابومسلم رفت. جالب اینکه او با تیم بعدی اش راه آهن هم پرسپولیس را برد. پیروزی در یکی از آن مسابقات، پرسپولیس را قهرمان لیگ می کرد.

صمد مرفاوی و احمد سنجری / هفته چهارم لیگ یازدهم

با حضور همزمان مس کرمان و مس سرچشمه، استان کرمان در لیگ یازدهم دو نماینده داشت. خوشحالی که خیل طول نکشید و همان هفته چهارم، هر دو تیم بخاطر نتایج ضعیف مربی شان را برکنار کردند. مرفاوی بعد از باخت خانگی به فجر سپاسی برکنار شد و سنجری، بخاطر شکست خارج از خانه مقابل راه آهن شغلش را از دست داد.

ژنرال استقلال / هفته دوم لیگ پانزدهم

قلعه نویی هیچوقت روی نیمکت ملوان ننشست و اساسا، درباره اینکه او مربی ملوان بوده یا نه اختلاف نظر وجود دارد. با این حال قلعه نویی با ملوان توافق کرد اما بعد از دو هفته و قبل از اینکه کارش را رسما آغاز کند، از این تیم جدا شد. در این دو هفته اکبر محمدی مربی ملوان بود و قلعه نویی از روی سکوها تیمش را هدایت می کرد.

رسول خطیبی / هفته چهارم لیگ پانزدهم

لیگ را با سیاه جامگان خوب آغاز کرد اما خیلی سریع به مشکل خورد و پس از باخت به گسترش فولاد تیم سابقش، و مصاحبه تند علیه کادرفنی حریف از کار برکنار شد. خطیبی بعدها با کمالوند آشتی کرد اما با جدایی زودهنگام از سیاه جامگان، یک رکورد در لیگ برتر خلق کرد.

خداداد عزیزی / هفته سوم لیگ هجدهم

پس از اتفاقات هفته دوم لیگ، به نظر می رسید کار خداداد و سپیدرود به هفته سوم نرسد اما او با خواست بازیکنانش، مقابل گسترش فولاد هم روی نیمکت سپیدرود نشست. سپیدرود هم اولین امتیاز فصل را گرفت تا خداحافظی خداداد از تیم جدیدش بدون امتیاز نباشد. هر چند آن ها هنوز در انتهای جدول هستند.

پیش از شروع فصل

در این سال ها، مربیان زیادی کارشان به شروع فصل هم نرسیده است. علی کریمی در نفت تهران، قبل از شروع فصل از تیم جدا شد. این فصل هم در سپیدرود مربیان زیادی بازیکن خریدند و در نهایت، به شروع فصل نرسیدند. بین همه این ها، عجیب ترین نمونه مجتبی تقوی بود که پس از بستن قرارداد با مس کرمان بخاطر درگیری فیزیکی لیدرها با دستیارانش استعفا داد و از کرمان رفت.
همرسانی نوشتار: