کوواچ در سوپرجام آلمان اولین قدم را محکم برداشت

نیکو کوواچ: با شایستگی پیروز شدیم

اولین بازی رسمی، اولین جام قهرمانی. بایرن مونیخ با مربی جدیدش نیکو کوواچ به لطف درخشش رابرت لواندوفسکی فصل جدید را با موفقیتی بزرگ آغاز کردند.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
کوواچ در سوپرجام آلمان اولین قدم را محکم برداشت /  نیکو کوواچ: با شایستگی پیروز شدیم
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بایرن مونیخ دیشب در یک بازی نه چندان دشوار در مقابل تیم سابق سرمربی اش، آینتراخت فرانکفورت با نتیجه ی ۵-۰ به پیروزی رسید تا انتقام شکست از این تیم در فینال جام حذفی آلمان را بگیرد.

لواندوفسکی که از مدتی پیش تمایل خود را برای انتقال از بایرن اعلام کرده بود ولی نیکو کوواچ با قاطعیت احتمال خروج او از بایرن را منتفی اعلام کرده بود، در بازی دیشب عملاً یک تنه پیروزی را برای بایرن به ارمغان آورد و سوپرجام آلمان را نصیب این تیم کرد. علاوه بر سه گل لواندوفسکی، در بازی دیشب کینگزلی کومان و تیاگو هم برای بایرن گلزنی کردند.

کوواچ بعد از بازی در مصاحبه با شبکه ی ZDF گفت:" به تیمم تبریک می گویم. تیم خیلی خوب کار کرد. ما با شایستگی به پیروزی رسیدیم".

کوواچ در سوپرجام آلمان اولین قدم را محکم برداشت /  نیکو کوواچ: با شایستگی پیروز شدیم

متس هوملس، مدافع بایرن هم در مصاحبه ی بعد از پایان بازی خود گفت:" این پیروزی بعد از شکست تلخ ماه آوریل در فینال جام حذفی، و بعد از ناکامی تیم ملی در جام جهانی، برای ما شیرین تر شده بود. می خواستیم فصل جدید را مثبت شروع کنیم. برای همین خیلی راضی هستیم".

در جریان بازی که در استادیوم کومرتس بانک شهر فرانکفورت برگزار می شد کوواچ از سوی تماشاچی هایی که اکثراً طرفداران آینتراخت بودند با سوت های ممتد پذیرایی می شد هر چند عده ای از هواداران بایرن هم به تشویق او مشغول بودند. کوواچ ۴۶ساله که تنها ۸۵ روز قبل با هدایت آینتراخت فرانکفورت، این تیم را در جام حذفی آلمان به قهرمانی رسانده بود بعد از پایان بازی شبکه ی یورو اسپورت گفت:" حس خوبی است. اینجا  خانه ی من است. برگشتن به خانه همیشه به آدم حس خوبی می دهد. من و برادرم اینجا دوران فوق العاده داشتیم".

بایرن در اوایل بازی بیش از حد ساکن به نظر می رسید ولی بازیکنان بایرن بعد از مدتی ریتم همیشگی خود را پیدا کرده و با برتری در نگه داشتن و حفظ مالکیت توپ به حاکم میدان تبدیل شدند تا با درخشش خارق العاده و هت تریک لواندوفسکی، هیچ شانسی برای بازیکنان آینتراخت فرانکفورت باقی نگذارند. کوواچ مسلماً در اولین قدم حضور خود در بایرن موفقیت بزرگی بدست آورده و حالا بی صبرانه منتظر شروع بوندس لیگا است تا در اولین بازی تیمش مقابل هوفن هایم نشان دهد در فصل پیش رو برای موفقیت های بزرگ دندان تیز کرده است.