فولاد - سپاهان؛ تقابلی جذاب در روز افتتاح فولاد آره نا

در یکی از حساس ترین بازی های هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال کشورمان، فولاد خوزستان میزبان سپاهان اصفهان است.

  1. ۲ ماه،۱ هفته قبل
دیدار تیم های فوتبال سپاهان و فولاد خوزستان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در ادامه هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال امروز (جمعه) دو بازی برگزار خواهد شد. در یکی از مهمترین بازی ها، تیم های فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان در جشن افتتاحیه ورزشگاه فولاد آره نا از ساعت ۱۵ امروز به مصاف هم می روند. این بازی که تقابل امیر قلعه نویی و افشین قطبی آن را زیباتر کرده است.

قطبی در نشست خبری پیش از بازی به تمجید از سرمربی سپاهان پرداخته و گفته است:: آقای قلعه نویی یکی از قهرمانان فوتبال ایران و الکس فرگوسن فوتبال ایران است. او شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد و به همین دلیل تیم هایش موفق هستند. ما بازی سختی مقابل یکی از تیم های خوب لیگ برتر داریم اما این را باید توجه کنیم که تنها شکست خانگی تراکتورسازی و تنها شکست پرسپولیس مقابل فولاد بوده است. قلعه نویی از ضربات ایستگاهی و کناره ها استفاده خوبی می کنند.

با وجود اینکه قطبی روی شکست دادن پرسپولیس و تراکتورسازی تاکید دارد اما او با تیمش در سه هفته اخیر ناکام بوده و هیچ امتیازی کسب نکرده است. فولاد در حال حاضر با ۲۵ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد. در سوی دیگر اما سپاهان در چهار بازی اخیر خود سه برد بدست آورده و با دو بازی کمتر و ۴۰ امتیاز در رده سوم جدول است. سپاهان در صورت پیروزی در بازی فردا، صدرنشین خواهد شد و فولاد نیز می تواند تا رده ششم بالا بیاید.

گروه داوری بازی: محمد حسین زاهدی فرد، حسن انتظاری، علی احمدی، جواد رحیم زاده، محمدرضا تارخ، حسین مرادی، ناظر: حسن کامرانی فر

در دیگر بازی امروز، تیم های پارس جنوبی جم و ماشین سازی تبریز از ساعت ۱۷:۴۵ رو در روی یکدیگر قرار می گیرند. وضعیت دو تیم تا حدودی شبیه به هم است. ماشین سازی و پارس جنوبی در سه هفته اخیر تنها یک امتیاز اندوخته اند و هر دو تیم نیز جز تیم های میانه ای جدول به حساب می آیند. پارس جنوبی با ۲۵ امتیاز تیم هفتم و ماشین سازی با ۲۲ امتیاز تیم یازدهم جدول رده بندی هستند. حسین کنعانی زادگان به دلیل محرومیت و محسن یوسفی به دلیل مصدومیت در ترکیب ماشین سازی غایب خواهند بود.

مهاجری سرمربی ماشین سازی درباره این بازی گفته است: این دیدار، جدال دو تیمی است که جایگاه نزدیکی در جدول دارند. مطمئناً پیروزی در این بازی می تواند روند بهتری برای تیم ماشین سازی در مسابقات آینده رقم بزند که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

مهدی تارتار، سرمربی پارس جنوبی نیز تیم حریف را مرموز دانسته و درباره این دیدار اظهار کرده است: یک بازی بسیار مهم در پیش داریم. ارزش برد در این دیدار بیشتر از سه امتیاز است زیرا در جدول رده بندی از رتبه ششم به بعد امتیازات به هم نزدیک است. ضمن احترام به کادر فنی مجرب ماشین سازی، آن ها تیم بسیار مرموزی هستند و همچنین روی ضربات ایستگاهی می توانند ما را دچار مشکل کنند.

گروه داوری بازی: رضا کرمانشاهی، رضا سخندان، رضا قیم، مهدی سید علی، سید رضا مهدوی، محمد هاشمی نسب، ناظر: سعید بطحائی