قطبی: دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود

سرمربی فولاد خوزستان می گوید پرسپولیس تیم شایسته تری برای قهرمانی در لیگ برتر است چرا که تنها یک باخت در لیگ برتر دارد.

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۰:۳۷ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دیدار تیم‌های فوتبال فولاد خوزستان و پیکان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

افشین قطبی شنبه شب و بعد از شکست سه بر یک تیمش مقابل ذوب آهن گفت: بازی خیلی عجیب و غریبی بود. مردم اصفهان با مهربانی خود به بازیکنان ما لطف کردند. هشت سال قبل در فولادشهر بودم اما الان چمن ورزشگاه خیلی بهتر شده است. رختکن ها زیباتر شده است. ذوب آهن هم خیلی خوب بازی کرد. به منصوریان و تیمش تبریک می گویم. احساس کردم اتفاقاتی افتاد که می توانست نتیجه متفاوتی رقم بخورد. احساس می کنم باید دو پنالتی به سود ما اعلام می شد. این اتفاقات می تواند اثرگذار باشد. ذوب آهن از کم ترین موقعیت ها سه گل زد.

سرمربی فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: ما خیلی تلاش کردیم. باید به مدافعان وسط ذوب آهن و دروازه بان این تیم به خاطر عملکرد خوب شان تبریک بگویم. امشب، شب ما نبود. نتیجه سه بر یک عادلانه نبود. باید یاد بگیریم و تجربه کسب کنیم تا تیم بهتری شویم. کسانی که فوتبال بازی کردند، درک می کنند که وقتی پنالتی تیم از بین می رود و بلافاصله گل می خورد، این اتفاق روی روحیه بازیکنان تأثیرگذار است.

او به ارتفاع زیاد ورزشگاه فولادشهر از سطح دریا اشاره کرد و افزود: این موضوع کار را برای ما سخت تر کرد. وقتی دو بر صفر عقب افتادیم، کار سخت تر شد. از بازیکنانم برای تلاشی که داشتند، تشکر می کنم. زدن گل در دقیقه ۹۴ نشان می دهد خسته نشدند. از هواداران عذرخواهی می کنم که نتیجه لازم را کسب نکردیم.

وی درباره تأثیر داور در شکست سنگین تیمش اظهار کرد: به نظرم در شرایطی که تیم عقب افتاده و دو پنالتی سالم اتخاذ نمی شود، اثر روحی و روانی بدی روی تیم می گذارد. در آخرین روز مربیان و بازیکنان در نتایج تأثیر دارند. باید قضاوت ها را قبول کنیم و نتیجه را بر دوش داور نگذاریم. فکر می کنم این دیدار اولین تجربه لیگ برتری داور بود. نمی فهمم چرا داوران کم تجربه را برای بازی های فولاد انتخاب می کنند. ما در تمام هفته کار کردیم و دو روز برای این بازی صبر کردیم. این عادلانه نیست که قضاوت ها درست انجام نمی شود.

قطبی در پاسخ به این سوال که ذوب آهن شایستگی حضور در بین تیم های برتر لیگ برتر را دارد، گفت: به نظرم ذوب آهن و سپاهان همیشه در آسیا موفق بودند چون تیم ها به دلیل ارتفاع زیاد اصفهان دچار مشکل می شوند. هم چنین شرکت های ذوب آهن و سپاهان همیشه پشت تیم ها هستند و بازیکنان و امکانات خوبی دارند. ذوب آهن در اوایل فصل شرایط بدی داشت و وقتی در چند بازی که عقب بود و به بازی ها برگشت، بازیکنان اعتماد به نفس خوبی کسب کردند و این موضوع روی نتایج آن ها تأثیرگذار است.

او ادامه داد: آن ها الان در بین ۱۶ تیم برتر آسیا هستند و بهترین فوتبال خود را بازی می کنند. مدعی بودن در لیگ برتر نیازمند موفقیت در ۳۰ بازی است نه در یک یا دو بازی.

سرمربی فولاد خوزستان درباره شانس قهرمانی پرسپولیس و سپاهان و علاقه شخصی او برای قهرمانی یک تیم، گفت: قلبا دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود. هر اتفاقی ممکن است. دیدیم که در دقیقه ۹۷ لیگ قهرمانان اروپا تاتنهام به فینال صعود کرد. این جذابیت فوتبال است. شاید فردا با ذوب آهن بازی کنیم بتوانیم سه بر یک پیروز شویم. این موضوع نشان می دهد که نباید ناامید شویم و هم چنان تلاش کنیم تا قهرمان شویم. به نظرم پرسپولیس تیمی است که در طول فصل در یک سطح باقی مانده و تنها یک باخت دارد. آن ها نشان دادند بهترین تیم هستند.

قطبی درباره ادامه همکاری با فولاد خوزستان، گفت: صحبت های لازم برای ادامه همکاری شده و ما در هفته های آینده به بودجه تیم نگاه می کنیم.