منصوریان: وقتی مشت بخورم، نمی گویم یکی دیگر بزن!

کمیته اخلاق بازیکنان ما را درک کند

سرمربی ذوب آهن می گوید تصویربرداری از بازی تیمش مقابل الزوراء عراق مهندسی شده بود و رفتار نامناسب عوامل عراقی را نشان نداده است.

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۰:۵۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دیدار تیم‌های فوتبال ذوب آهن اصفهان و تراکتورسازی تبریز
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

علیرضا منصوریان بعد از پیروزی ۳ بر یک تیمش مقابل فولاد خوزستان اظهار کرد: کم کم توانستیم رشدمان را تکمیل کنیم. امروز یکی از بهترین بازی ها را انجام دادمی. جوانان ما به بلوغ تاکتیکی و اتحاد تیمی رسیدند. کارهایی که در تمرین می خواهیم را انجام می دهند. شکل بازی ما شبیه بازی هایی بود که با الوصل انجام دادیم. بازیکنان ما بعد از نتیجه دلخواه صاحب توپ و میدان بودیم. به بازیکنانم گفتم در مالکیت توپ به حریف و قداست تیم مقابل بی احترامی نکنید.

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: بازیکنان ما خوب بازی کردند و روبه روی دوست خیلی خوبم و کسی که در حوزه مربیگری به من کمک کرد و ایده هایم را عوض کرد، مقابل افشین جان قطبی بازی کردم. در حین بازی گفتم که در تفکرات من تغییراتی ایجاد کرد وقتی که دستیار ایرانی تیم ملی شدم. امروز هم با تمام احترام به تیم او نگاه می کنم. بازی در اصفهان وقتی تیم میزبان سرحال است، دشوار است. امروز داخل دروازه محمدباقر صادقی را داشتیم که با رشید مظاهری جلو می رود. امروز همسترینگ باقر که دروازه بان تیم ملی امید است، امتحان خوبی را پس بدهد. از مربی دروازه بان ها و بدنساز خودمان تشکر می کنم. لذت می برم که همه ما برای آماده کردم یک تیم تلاش می کنیم.

او در پاسخ به این سوال آیا حسرت نمی خورد که تیمش در کورس قهرمانی نیست و می توانست سهمیه آسیا را هم کسب کند، گفت: خداوند را شکر می کنم. احساس می کنم در زمان مناسب به ذوب آهن آمدم. قبل از من نمازی تلاش خود را کرد. بعضی مواقع در روی یک پاشنه نمی چرخد. در لحظه ای که مناسب بود، در تیم مناسب بودم. فقط خدا را شکر می کنم. از اعتماد سعید آذری، هیأت مدیره و یزدی زاده مدیرعامل کارخانه تشکر می کنم.

منصوریان درباره اتفاقات اخیر در رأس مدیریتی این باشگاه گفت: امروز در یک جلسه بسیار خوب با سعید آذری در خدمت مدیرعامل کارخانه بودیم. امروز به بازیکنانم و قاسم حدادی فر گفتم که امروز، روز اتحاد است. در روزی که دو بزرگ و دو پدر تیم باید دست در دست هم باشند و با تفکرات هیأت مدیره هم سو شوند، آذری و یزدی زاده دست در دست هم دادند. با انرژی ویژه ای به این بازی آمدم. وقتی بازیکنان فهمیدند حمایت ۱۰۰ درصد یزدی زاده و آذری را دارند، انرژی زیادی گرفتند و ریلکس بازی کردند.

وی افزود: وقتی ذوب آهن ایران تبدیل به پرچم دار کشور عزیزمان شده، هیأت مدیره هم در کنار تیم قرار گرفته است. همه برای منافع کشورمان می جنگیم. لیاقت می خواهد که زیر این پرچم بجنگیم. ذوب آهن پرچم دار ایران است. به قاسم حدادی فر و جوانان تبریک می گویم. آذری مانند پدر از تیمش نگهداری می کند.

سرمربی ذوب آهن خاطرنشان کرد: آذری ورزشکار رشته های تک نفری است و در رفاقت کم نمی گذارد اما در شرایطی بحرانی هم به تنهایی کار را پیش می برد. تفکرات تمام مدیران ذوب آهن در یک راستا است. چیزی که از ذوب آهن فهمیدم این است که در سخت ترین شرایط اتحاد عجیبی پشت سر دو تیم شهر خوابیده که روزهای سخت به صورت سینوسی حرکت کند.

منصوریان درباره شانس قهرمانی پرسپولیس و سپاهان گفت: ان شاء الله هر چیزی که قسمت است، اتفاق بیافتد. هر کسی که لایق تر است، پیروز شوم. ما به عنوان نماینده کشور در آسیا تلاش می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید تیم را یکدست نگه دارید تا موفق شوید. این تیم همان تیم سابق است و همه چیز مانند اصول پیش می رود. رختکن ما مانند یک خانواده است. ان شاء الله مقابل النصر عقب نمی افتیم و پرچم روی دستان بازیکنان ما باشد و در پایان از آن ها پس می گیرم.

سرمربی ذوب آهن درباره دعوت از رشید مظاهری برای حضور در کمیته اخلاق در پی پستی که در اینستاگرام منتشر کرده بود و امروز هم در زمین حضور نداشت، اظهار کرد: با توجه به این که فاصله رشید و باقر بسیار کم است و همدیگر را پوشش می دهند، باید شرایط را طوری در نظر بگیریم که وقتی رشید آماده نبود، باقر صادقی سورپرایز نشود و با آمادگی بازی کند. جا به جایی دروازه بان ها فنی بود.

وی با بیان اینکه ذوب آهن در عراق خیلی اذیت شده است، افزود: من با رشید مظاهری در پستی که منتشر کرده بود، صحبت کردم. دیروز هم گفتم که به طور مهندسی از بازی فیلم گرفتند. عقب تر را نشان ندادند که شیشه نوشابه را روی سر بازیکن خرد کردند. اگر می خواستم از عراق سوغاتی بیاورم، صندلی می آوریم. عده ای که جریان بازی را خراب کردند، افراد دیگری بودند. بازیکنان ما اذیت شدند. ما هیچ توهینی به عراق نمی کنیم. ما برادر هم هستیم. وقتی می بینیم که روی سر میلاد فخرالدینی کفش گذاشتند یا ضربه به صورت حدادی فر را منتشر می کنند، مایه فخر نیست. شما فقط بخشی را دیدید. من به لحاظ حرفه ای کار بازیکنان را تأیید نمی کنم اما خودتان را جای رشید مظاهری بگذارید.

منصوریان خاطرنشان کرد: قاسم حدادی فر برای خود من الگو است. وقتی از پشت روی سر او می زنند، می گویم خداوند به او لطف کرد. پشت دروازه ما کسانی بودند که فارسی بلد بودند و ۹۰ دقیقه فحش ناموسی دادند. در شهر خودمان فحش بدهند به خاطر احساساتی شدن است اما در خارج از کشور مورد تأیید نیست. بازیکنان ما پرچم ایران می روند نه پرچم ذوب آهن. بازیکنان ما باری کشورشان جان می دهند. من کار بازیکنان را نمی پسندم. مظاهری لر است و همه وطن پرست هستند و در جنگ تحمیلی برای حفظ مرزهای کشورمان تلاش کردند. باید بازیکنان ما را درک کنند. کار ما تدافعی بود. من اگر مشت بخورم، نمی توانم بگویم که به خاطر قوانین یک مشت دیگر بزنید. آن ها باید خودشان را کنترل می کردند. ما مهمان امام حسین (ع) بودیم. وجه مشترک ما ائمه اطهار (ع) هستند. ما به کربلا رفتیم که از بازی لذت ببریم. مسئولان کمیته اخلاق بازیکنان ما را درک کنند. کمیته اخلاق جای ترسناکی نیست. مظاهری هم برای پاره ای توضیحات رفته است. شاید می خواهند بازیکنان را توجیه کنند. از نظر حرفه ای کار بازیکنان را نمی پسندم اما تمام این کارها به خاطر کشورمان است.