ویلموتس، فقط ۳۰ میلیارد تومان!

فدراسیون فوتبال شفاف سازی کند

گزینه های مطرح شده برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران یکی از یکی پیچیده تر و صد البته گران تر از سرمربی جنجالی و سابق تیم ملی هستند. براستی معیار انتخاب سرمربی برای تیم ملی چیست؟

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۲:۲۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
تمرین تیم ملی فوتبال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رسانه ها بلژیکی به طور لحظه به لحظه روند انتخاب مارک ویلموتس را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پوشش می دهند که به نظر می رسد این حد از اطلاع رسانی برای حضور او روی نیمکت تیم ملی بی جا هم نیست. رقم در نظر گرفته شده برای ویلموتس یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار است که به نسبت سایر مربیان خارجی بیشتر است اما این سوال مطرح می شود که ویلموتس بزرگ تر از مربیانی همچون کی روش و برانکو است که در فوتبال ایران کمتر این رقم را دریافت کرده اند.

جدا از مبلغی که برای ویلموتس در نظر گرفته شده، او در سابقه مربیگری خود دستاورد زیادی ندارد و حتی مربی کم تجربه ای به لحاظ کسب افتخار و در مقایسه با نام های بزرگ حاضر در فوتبال آسیا محسوب می شود.

چندین سال حضور روی نیمکت بلژیک به عنوان دستیار و در نهایت قبول سکان هدایت این تیم به عنوان سرمربی و ناکامی با تیمی پرمهره در جام جهانی ۲۰۱۴ و یورو ۲۰۱۶، منجر به اخراجش شده است.

او به عنوان سرمربی تیم ملی ساحل عاج که در چندین دوره متوالی از آفریقا به جام جهانی صعود کرده بود، ناکام بود و ساحل عاج پرمهره از رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ بازماند.

دستمزد ریالی ویلموتس در شرایط کنونی حدود ۳۰ میلیارد تومان می شود. سوال، آیا بهتر نیست همین مبلغ صرف جذب مربیان با دانش تری شود؟

پیش از ویلموتس، یورگن کلینزمن گزینه هدایت تیم ملی فوتبال ایران بود که در همان مقطع سابقه این ستاره سال های نه چندان دور آلمان مورد انتقاد قرار گرفت اکنون انتقاد از رزومه ویلموتس بلژیکی در جهت پیشگیری از متضرر شدن فوتبال ایران و هدر رفت بیت المال در شرایط سخت اقتصادی کشور نیز قابل تأمل است.

به نظر می رسد بعد از گذشت حدود ۴ ماه از پایان همکاری با کی روش، اتفاقات پیرامون تیم ملی نیازمند واکنش و پاسخی روشن از سوی فدراسیون فوتبال است تا اگر ۳۰ میلیارد تومان برای فردی همچون ویلموتس هزینه می شود دلایل انتخاب او نیز به روشنی بیان شود.