موتور استقلال دیر روشن شد

حذف آبرومندانه شاگردان مجیدی از لیگ قهرمانان

استقلال در آخرین بازی اش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا العین را شکست داد.

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۰:۳۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
استقلال - محمد دانشگر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تیم های فوتبال العین امارات و استقلال ایران امشب (دوشنبه) در چارچوب آخرین دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند. این دیدار که از گروه C رقابت ها بود با پیروزی ۲ بر یک استقلال به پایان رسید. گل های استقلال را در این بازی محمد دانشگر در دقیقه ۲۲ و مرتضی تبریزی در دقیقه ۴۶ به ثمر رساندند و در مقابل مارکوس برگ در درقیقه ۱۴ برای العین گل زنی کرد. با این پیروزی استقلال ۸ امتیازی شد و در رده سوم گروه قرار گرفت. العین هم با ۲ امتیاز در قعر جدول گروه C باقی ماند.

نیمه اول

استقلال با این که بازی را بهتر از العین آغاز کرد، نتوانست از مالکیت توپی که در اختیار داشت در راستای ایجاد موقعیت روی دروازه العین استفاده کند. با این حال العین در این دقایق باهوش تر ظاهر شد و توانست در دقیقه ۱۴ روی آشفتگی خط دفاعی استقلال و نفوذ مارکوس برگ در عمق دفاع، به گل نخست برسد.

استقلال پس از دریافت این گل کمی سردرگم ظاهر شد اما کم کم دوباره به بازی تسلط پیدا کرد و چند موقعیت نصفه و نیمه هم ایجاد کرد تا این که در دقیقه ۲۲ روی ارسال عالی کرنر توسط وریا غفوری، محمد دانشگر بالاتر از مدافعان العین با ضربه سر توپ را به گوشه دروازه العین فرستاد تا بازی به تساوی کشیده شود. دانشگر پس از این گل با نشان دادن پیراهن فرشید اسماعیلی، گلش را به بازیکن مصدوم استقلال تقدیم کرد.

این گل روحیه بازیکنان استقلال را بالا برد و آن ها شدت حملاتشان را افزایش دادند. شاگردان مجیدی چند بار تا آستانه باز کردن دوباره دروازه العین پیش رفتند اما یک بار شوت پاتوسی از پشت محوطه جریمه و بار دیگر ضربه مرتضی تبریزی توسط خالد عیسی، دروازه بان نماینده امارات مهار شد تا استقلالی ها در زدن گل دوم ناکام بمانند.

البته العین هم در دقایقی که استقلال حمله می کرد، یک موقعیت خطرناک گل زنی داشت که در آن صحنه، ضربه سر مارکوس برگ درست به جایی رفت که حسینی ایستاده بود تا او به راحتی آن را مهار کند.

در حالی که دو تیم خودشان را برای تساوی در نیمه اول آماده کرده بودند، حمله تیمی استقلال در ۳۰ ثانیه پایانی باعث شد استقلال توسط تبریزی به گل دوم برسد. در این صحنه پاتوسی توپ را برای تبریزی کاشت و او با شوتی دقیق دروازه العین را باز کرد.

نیمه دوم

شاگردان فرهاد مجیدی با روحیه ای که از پیروزی دقایق پایانی در نیمه نخست کسب کرده بودند، نیمه دوم را خوب آغاز کردند و در همان ابتدا با سرنگونی مهدی قائدی در محوطه جریمه العین صاحب یک ضربه پنالتی شدند. پشت این ضربه پاتوسی ایستاد تا بالاخره فرصت زدن یک ضربه پنالتی در استقلال را پیدا کند اما او هم ناکام بود و ضربه اش توسط خالد عیسی مهار شد.

با از دست رفتن پنالتی، العین به بازی برگشت و حملات گسترده ای روی دروازه استقلال داشت اما نمایش خوب حسینی و خط دفاعی استقلال باعث شد که آن ها در زدن گل تساوی ناکام بمانند. البته یک بار، دروازه استقلال تا آستانه گشوده شدن پیش رفت اما نورافکن از روی خط دروازه توپ را برگرداند.

با گذشتن دقایقی از بازی، استقلالی ها دوباره به خودشان آمدند و موقعیت های خوبی برای گل زنی داشتند اما العینی ها هشیار بودند و اجازه افزایش فاصله به آبی پوشان ندادند. در یکی از موقعیت ها وریا غفوری توانست دو، سه بازیکن العین را از پیش رو بردارد و در موقعیت تقریباً تک به تک با خالد عیسی قرار گرفت اما تا ضربه اش را زد، مدافع العین رسید و توپ او را به کرنر زد.

در ادامه شاگردان مجیدی میدان داری کردند تا بازی با پیروزی آن ها به پایان برسد.

ترکیب العین: خالد عیسی، تونجو حامد، سعید جمعه، بندر الاهبی، خالد البلوشی، خالد عبدالرحمن، عامر عبدالرحمن، مهند سالم، شیوطانی، کایو فرناندز و مارکوس برگ

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، میلاد زکی پور، روزبه چشمی، آیاندا پاتوسی، روح الله باقری، مرتضی تبریزی، وریا غفوری، مهدی قائدی، امید نورافکن، پژمان منتظری و محمد دانشگر