بهاروند: مسوول برقراری امنیت، سازمان لیگ نیست

رئیس سازمان لیگ می گوید هنوز حکمی مبنی بر محرومیت فتاحی یا احضار خودش به کمیته اخلاق به او ابلاغ نشده است.

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۰۲:۱۸ (۱ سال،۴ ماه قبل)
حیدر بهاروند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ فوتبال پس از پایان دیدار فینال جام حذفی اظهار کرد: من راجع به محرومیت سعید فتاحی چیزی نشنیده ام و هنوز چیزی به من ابلاغ نشده است. ابتدا باید بگویم که رئیس سازمان لیگ من هستم و بنده مسئول این اتفاق هستم. تلویزیون خیلی حرف ها می زند و نباید اخبار را از طریق آن بررسی کرد. آقای میثاقی در تلویزیون یک طرفه به قاضی رفته است. شما خبرنگاران امشب در ورزشگاه بودید و هر چه بگویید من قبول می کنم.

او درباره مقصر اصلی اتفاقات امشب فینال حذفی گفت: شما بهتر از من می دانید مقصر کیست. ان شاءالله گزارش بازی بررسی می شود. نمی گویم که سازمان لیگ بی تقصیر بوده است اما شاید یک درصد بین صددرصد مقصران اتفاقات امشب بودیم. هم چنین من هنوز راجع به احضارم به کمیته اخلاق چیزی نشنیدم. محرومیت فتاحی را هم از شما می شنوم.

رئیس سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که آیا برای برگزاری فینال حذفی اجباری از سوی وزارت ورزش و جوانان بوده، توضیح داد: نه این طور نیست. ما کار قانونی را انجام دادیم. ما می توانستیم ساده ترین کار را انجام دهیم و پس از این که داماشی ها به زمین نیامدند بازی را تعطیل می کردیم اما چون ۳۰ هزار نفر از استان های دور و نزدیک به ورزشگاه آمده بودند مسؤولان داماش را راضی کردیم که بازی کنند.

بهاروند افزود: در مورد مقصر شما باید نظر بدهید. این را بدانید که مسؤول برقراری امنیت من نیستم. بازی برای چه عقب افتاد؟ به خاطر این بود که تماشاگران تیم داماش خواهان سهمیه ۲۰ درصد یا ۳۰ درصد خودشان بودند. البته این بازی چون فینال بود باید قانون ۵۰ - ۵۰ اجرا می شد. ما به آن ها جایگاه مورد نظر را دادیم اما من مسؤول این نیستم که کنترل کنم چه کسی در چه جایگاهی بنشیند.

او در واکنش به انتقاد یکی از خبرنگاران درباره اعلام دیرهنگام تاریخ فینال جام حذفی اظهار کرد: ما روز بازی نیمه نهایی یعنی هشتم خرداد تاریخ فینال جام حذفی را اعلام کردیم.

رئیس سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که آیا قهرمان جام حذفی و لیگ برتر با مهندسی مشخص شده است؟ گفت: اگر مهندسی شده بود تا هفته آخر چهار تیم به عنوان مدعی قهرمانی در لیگ برتر با هم رقابت نمی کردند یا مثلاً در جام حذفی پنالتی ای که در وقت های اضافه برای سپاهان گرفته شد، گرفته نمی شد. آیا آن هم مهندسی شده بود؟ این که شوت بازیکن پرسپولیس به مدافع سپاهان می خورد و وارد دروازه می شود مهندسی شده است؟