توضیحات رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره حواشی فینال جام حذفی

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و عضو کارگروه بررسی حواشی فینال جام حذفی توضیحاتی درباره حوادث رخ داده در حاشیه دیدار فینال جام حذفی ارائه کرد.

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فینال جام حذفی؛ دیدار تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از فدراسیون فوتبال، مرتضی تورک، رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره نشست امروز عنوان کرد: از شب گذشته و پس از اتفاقات رخ داده در دیدار تیم های پرسپولیس و داماش، پرونده ای در کمیته اخلاق در این ارتباط تشکیل شد. امروز هم از طرف فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و دادستانی کل کشور به اهواز عزیمت کردیم و جلساتی را با مسئولان ارشد مختلف انجام دادیم. مجموعه گزارش های دریافتی را در نهایت در اختیار رئیس محترم فدراسیون فوتبال قرار خواهیم داد که هم اینک در کنگره فیفا و کنفدراسیون و همچنین هیأت رییسه AFC حضور دارند.

وی ادامه داد: مسئولیت برقراری امنیت ورزشگاه ها با سازمان لیگ نیست و نهادهای دیگری نظیر نیروی انتظامی، شورای تأمین استان و دیگر مراجع ذی صلاح وظیفه تأمین امنیت ورزشگاه ها را بر عهده دارند. شورای تأمین در ارتباط با برگزاری مسابقه تشکیل شده بود اما در بحث اجرا مسائلی هست که باید مورد بررسی قرار گیرد. در این ارتباط به نظر می رسد از سوی برخی نهادها کوتاهی رخ داده است.

وی بیان کرد: تجهیز نبودن ورزشگاه ها به دوربین و بحث امکانات فروش بلیت الکترونیک از مباحثی است که به صورت جدی باید مورد بررسی قرار بگیرد. بلیت فروشی از لحاظ ضوابط انجام شد و در حالی که ظرفیت ورزشگاه ۲۸ هزار نفر بود، برای ۲۰ هزار نفر بلیت فروشی صورت گرفت. با این وجود متاسفیم که می بینیم بیش از ۳۰ هزار نفر وارد ورزشگاه شدند و در قسمت های خطرناکی مانند نرده ها استقرار یافتند.

وی ادامه داد: قطعاً وقتی فروش بلیت به صورت الکترونیک باشد و دوربین های مدار بسته نیز در ورزشگاه ها استقرار یابند، کنترل نیروی انتظامی بیش از پیش خواهد بود لذا انتظار از وزارت ورزش و جوانان این است ضمن تاکید بر حقوق فوتبال ورزشگاه ها را به امکانات مدرن مجهز کنند.

رئیس کمیته اخلاق تصریح کرد: در بخش سازمان لیگ و کمیته مسابقات نیز در هفته اخیر و در بازی های حساس مشکلاتی داشتیم و بر این اساس لزوم تقویت این بخش ها هم به صورت جدی لازم به نظر می رسد.

تورک در پایان گفت: از سوی دیگر لزوم تقویت ارکان قضائی فدراسیون فوتبال نیز موضوع بسیار حائز اهمیتی است که در این باب کمیته انضباطی با صدور آرای بازدارنده و سریع می تواند از وقوع مباحث این چنینی جلوگیری کند.