اتفاقات اهواز به حیثیت فوتبال ایران لطمه زد

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال می گوید قرار است جلسه ای در روز شنبه با حضور مسئولان بازی فینال جام حذفی مبنی بر ریشه یابی دقیق اتفاقات اهواز برگزار شود.

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۳۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فینال جام حذفی؛ دیدار تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مرتضی تورک رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات و حواشی پیش آمده در فینال جام حذفی اظهار کرد: اتفاق دیشب برای فوتبال ایران بسیار ناگوار بود. ما سال گذشته افتخارات زیادی برای فوتبال ایران داشتیم. در پایان لیگ هم ما این مشکلات را در چند بازی پایانی لیگ داشتیم. شب گذشته بعد از وقوع این اتفاق با مشورت هایی که با کمیته اخلاق در بررسی علل اول این حادثه داشتیم. این مساله به حیثیت فوتبال ایران لطمه زده است و کمیته اخلاق باید اقدامی را انجام دهد و دستور موقتی صادر شد و مسئولانی که در برگزاری بازی نقش داشتند موظف شدند تا درباره وقوع این اتفاقات پاسخ گو باشند و در همین راستا پرونده ای نیز تشکیل شده است.

او ادامه داد: آن چیزی که از طرف دادستان کل کشور و در فدراسیون به من ابلاغ شد این است که به اهواز بیایم و با مسئولان برگزاری این مسابقه جلساتی را داشته باشیم که جلسات خوبی برگزار شد. در این جلسات به این نتیجه رسیدیم که همه دوستان زحمت کشیدند و هیچ اتفاق تلخی مثل بازی های گذشته لیگ برتری مثل تخریب ماشین های خبرنگاران رخ نداده است. اتفاقات ناشی از تأخیر برگزاری مسابقه ناشی از یکسری بی تدبیری ها بوده است. نکته ای که وجود دارد این است که ما زیرساخت های لازم را مانند فروش الکترونیک بلیت یا مجهز بودن به دوربین مدار بسته برای برگزاری چنین مسابقه ای نداریم. امیدواریم که این مسائل در فدراسیون فوتبال و در وزارت ورزش با دقت و پیگیری بیشتری صورت بگیرد.

تورک افزود: بحث بعدی ما درباره ظرفیت ورزشگاه فولاد است که گفته شده بود ۲۸ هزار نفر است و به نوعی بلیت هایی که در این رابطه فروخته شده گزارش های متناقضی را به همراه آورده است. در یک گزارش می گویند ۲۰ هزار و در یک گزارش دیگر می گویند بیشتر از ۲۰ هزار بلیت فروخته شده که سازمان لیگ و هیأت فوتبال استان باید در این رابطه پاسخگو باشند که چه تعداد بلیت فروخته شده است. مساله بعدی عملکرد مدیران باشگاه داماش است. طبق گزارش هایی که داریم تماشاگرانی که به عنوان هوادار داماش قرار بود وارد استادیوم شوند، ساعت ۸:۳۰ دقیقه شب وارد ورزشگاه شدند و علی رغم محل هایی که برایشان در آن مقطع زمانی در نظر گرفته شده بود حاضر به همکاری نشده بودند. آن ها می توانستند با خویشتن داری بیشتری کار را جلو ببرند.

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در ادامه اظهار کرد: چند عامل به این مساله دامن زده است که در حال بررسی هستیم و جلسه اصلی این اتفاق را در روز شنبه در کمیته اخلاق برگزار می کنیم و همه مسئولان بازی و مدیران داماش گیلان به این جلسه دعوت خواهیم کرد.

او در پایان گفت: ما تنها دستور موقت صادر کرده ایم و حکمی داده نشده است چون دستور موقت از وظایف کمیته اخلاق است. پرونده ای تشکیل شده و آقای بهاروند، طالقانی، فتاحی و مدیرعامل باشگاه داماش گیلان به کمیته اخلاق اظهار شدند. مسیر اجرایی این مساله به عهده دبیر کل فدراسیون است.