پرجمعیت ترین بانجی جامپینگ تاریخ رکورد گینس را شکست !

وقتی 245 نفر به طور همزمان بانجی جامپینگ را از روی پلی در سائوپائولوی برزیل تجربه میکنند چنین صحنه ای شکل میگیرد. رکورد غیررسمی قبلی این حرکت 149 نفر بود.

  1. ۱ سال،۷ ماه قبل
لینک های دانلود: mp4 (۹٫۳ MB) webm (۳٫۹ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) پرش بانجی یا بانجی جامپینگ، فعالیتی می‌باشد که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می‌کند.

بانجی جامپینگ

این ورزش توسط افرادی در دههٔ ۱۹۵۰ میلادی در ابتدا انجام می‌شده‌است. در همان سالها پس از اینکه تلویزیون بی‌بی‌سی در یک برنامه مستند ساختهٔ دیوید فردریک اتنبورو این ورزش و ورزشکارانش را معرفی کرد، بانجی مشتاقان زیادی در دنیا پیدا کرد. این برنامه در جمهوری وانواتو ساخته شده‌بود و افرادی حادثه‌جو با بستن طناب به قوزک پایشان به پایین می‌پریدند.

بانجی جامپینگ

این ورزش به طور مدرن برای اولین بار در آوریل ۱۹۷۹ میلادی در بریستول، انگلستان توسط چهار نفر از اعضای کلوب ورزشهای خطرناک انجام شد و این چهار نفر از روی پل معلق کلیفتون به پایین پریدند.


رهبر این عملیات دیوید کیرک نام داشت که بلافاصله بعد از پایان عملیات دستگیر شد. دیوید چندی بعد به آمریکا رفت و از روی پلهای گلدن گیت و رویال جورج پرید و باعث محبوبیت این ورزش در بین آمریکایی‌ها شد.