گیج شده بودم؛ اما گفتند به کارم ادامه دهم

واکنش هوشمندانه «فتل» به اشتباه یک مُدل

راننده آلمانی فراری با هوشمندی بالا و با وجود یک اشتباه عجیب در طول مسابقه توانست تیمش را صاحب یک قهرمانی ارزشمند کند.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
گیج شده بودم؛ اما گفتند به کارم ادامه دهم /  واکنش هوشمندانه «فتل» به اشتباه یک مُدل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سباستین فتل در یک پایان هفته احساسی برای فراری، یک پیروزی ارزشمند را در گرندپری کانادا برای تیم ایتالیایی اش به ارمغان آورد تا خودش هم به صدر جدول رده بندی برترین رانندگان این فصل فرمول یک برگردد و یک امتیاز بالاتر از رقیب اصلی اش، لوئیز همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس قرار بگیرد.

قهرمان آلمانی ۴ فصل فرمول یک ۷۰ دور پیست ژیل ویله نوئوه مونترال کانادا را زودتر از رقبایش به پایان رساند و پنجاهمین پیروزی حرفه اش را کسب کرد و به این ترتیب در رده بندی رانندگان این فصل ۱۲۱ امتیازی شد در حالی که همیلتون با ۱۲۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد؛ همیلتونی که این گرندپری را در جایگاه پنجم به پایان رساند.

فتل اما خوش شانس بود که قهرمان این گرندپری بود چون حادثه ای غیرمنتظره در دور ماقبل آخر این مسابقه رخ داد که ممکن بود او را از کسب پیروزی محروم کند. طبق برنامه ای از پیش تعیین شده، قرار بود پرچم پایان مسابقه توسط یک مدل به نام وینی هارلو به نمایش درآید اما او اشتباهاً به جای دور هفتادم، این پرچم را در پایان دور شصت و نهم برای فتل تکان داد. با وجود این فتل که به این اشتباه پی برد، به مسابقه ادامه داد و از طریق بیسیم به مسوولان فنی تیمش گفت: «به آنها بگویید که وقتی مسابقه هنوز تمام نشده، پرچم را تکان ندهند.» با این پیروزی نه تنها فتل، بلکه فراری برای نخستین بار از زمانی که شوماخر با این تیم آخرین قهرمانی از ۷ قهرمانی اش را جشن گرفت، به صدر جدول رده بندی خودروسازان فرمول یک برگشت. همچنین این نخستین پیروزی فراری در گرندپری کانادا از همان زمانی بود که با شوماخر فاتح این گرندپری شده بود؛ مسابقه ای که فتل ۳۰ ساله آن را در سنین نوجوانی از خانه اش در آلمان تماشا کرده بود.

فتل در پایان مسابقه گفت: «مثل هر گرندپری ، فقط یک شخص خاص نیست که بخواهم این پیروزی را به او تقدیم کنم. من این برد را به تیم و هواداران کانادایی تقدیم می کنم. من فکر می کنم که آنها مدت زیادی منتظر ماندند تا از فراری در این گرندپری یک عملکرد خوب ببینند. ۴۰ سال بعد از اینکه ژیل این گرندپری را اینجا برد، من فکر می کنم فوق العاده بود که دوباره نشان دهیم فراری هنوز زنده است و گرندپری ها را می برد. من بی نهایت به اینکه بخشی از این داستان هستم، افتخار می کنم و امیدوارم که این روند در آینده ادامه پیدا کند.»

فتل درباره اشتباهی که برای زدن پرچم پایان رخ داد هم گفت: «خنده دار بود. روی فرمان من دورشمار مسابقه وجود دارد و به من می گفت که هنوز یک دور دیگر مانده است. حتی روی نمایشگرها هم نوشته شده بود یک دور دیگر مانده. پرسیدم چه خبر است و به من گفتند که مسوولان تیم گفته اند که ادامه دهم. گیج شده بودم. به هر حال روز فوق العاده ای بود.»

لوئیز همیلتون هم که خودرویش در ابتدای مسابقه دچار نقص فنی شد با وجود کسب مقام پنجم راضی بود. او گفت: «مسابقه برای من می توانست خیلی بدتر از اینها باشد و من امتیازات زیادتری از دست بدهم. من بی نهایت خوشحالم که توانستم مسابقه را به پایان برسانم و امتیاز بگیرم. در تمام طول مسابقه نگران منفجر شدن موتور ماشینم بودم و با این نگرانی به کارم ادامه دادم اما در نهایت توانستم مسابقه را به پایان برسانم.»

همرسانی نوشتار: