جنجال در فینال بوکس زنان:

اخراج دو مربی، پشت کردن به پرچم چین

دو مربی بوکس کره ی شمالی که روز شنبه بعد از باخت بوکسورشان در فینال دسته ی مگس وزن زنان در رینگ به داوران اعتراض کرده بودند از بازی های آسیایی اخراج شدند.

  1. یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷ ساعت ۰۹:۲۳ (۱ سال،۶ ماه قبل)
جنجال در فینال بوکس زنان:  اخراج دو مربی، پشت کردن به پرچم چین
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پاک چول جون مربی بوکس کره ی شمالی بعد از آنکه داوران با اتفاق آراء و با ترکیب ۳ به ۲ بوکسور چینی چانگ یوان را برنده اعلام کرده و مدال طلا را به او دادند، این مربی علاوه بر اینکه خود در رینگ ماند، بوکسورش پانگ چول می را هم تشویق کرد رینگ را ترک نکرده و به اعتراض به داوران ادامه دهد.

این مربی و بوکسور در نهایت از طرف مسئولین حراست و پلیس به زور از رینگ بیرون برده شدند ولی این درگیری زشت، فینال رقابتهای بوکس بازی های آسیایی را لکه دار کرد. یک مربی دیگر کره ی شمالی، پارک ایل نام در کنار رینگ با عصبانیت به فریاد زدن پرداخت چرا که سعی می کرد تماشاچی ها را بر علیه تصمیم داوران بشوراند. بلافاصله مجوز حضور در بازی های آسیایی هر دو مربی باطل شد و آنها حالا در انتظار اقدامات انضباطی از طرف فدراسیون بین المللی بوکس هستند.

جنجال در فینال بوکس زنان:  اخراج دو مربی، پشت کردن به پرچم چین

بعد از آن درحالیکه چانگ چینی مدال طلای خود را دریافت می کرد گروه پرتعداد ورزشکاران کره ی شمالی و تعدادی از ورزشکاران کره ی جنوبی که روی سکوها نشسته بودند  به هو کردن بوکسور چینی پرداختند.

پانگ، بوکسور کره ی شمالی هم درحالیکه مدال نقره را دریافت می کرد با صورتی سنگی به افق خیره شده بود. او با هیچکس خوش و بش نکرد، در جریان پخش سرود ملی چین از پرچم این کشور رو برگرداند و برای گرفتن عکس دسته جمعی که بعد از مراسم اهدای مدال بین سه ورزشکار طلایی، نقره ای و برنزی مرسوم است، حاضر نشد.

تا کنون فدراسیون جهانی بوکس یا شورای المپیک آسیا اعلام نکرده اند که آیا پانگ با تنبیهات انضباطی روبرو خواهد شد یا نه.

همرسانی نوشتار: