ثوری:

مدیریت تیم های ملی را به اعضای شورا واگذار می کنم

حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس گفت: با پیشنهاد اعضای شورای فنی قرار شد مدیریت تیم های ملی را عهده دار باشم اما به زودی این پست را به یکی از اعضا واگذار خواهم کرد.

  1. شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ ساعت ۰۹:۱۸ (۱ سال،۹ ماه قبل)
ثوری:  مدیریت تیم‌های ملی را به اعضای شورا واگذار می‌کنم
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

"ورزش سه" و حسین ثوری در خصوص برگزاری نخستین جلسه شورای فنی فدراسیون بوکس اظهار داشت: جمعی از قهرمانان جوان تحصیل کرده و با سابقه بسیار درخشان در حوزه فنی دور هم جمع شدند تا به بوکس ایران کمک کنند. اعضای کمیته فنی قهرمانان توانمندی هستند که خالصانه قصد کمک به بوکس را دارند و ما نیز خالصانه از آنها دعوت به کمک کردیم. قطعا کمیته فنی می توانَد در پیشبرد اهداف مجموعه بوکس کشور منشا اثر باشد.

وی در خصوص غیبت علی مظاهری و سعید نوروزی، دو عضو کمیته فنی در نخستین جلسه عنوان کرد: این نفرات به دلیل بُعد مسافت و مشکلات شخصی شرایط حضور در جلسه شورای فنی را نداشتند. صددرصد آنها در جلسات آینده حضور خواهند داشت.

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص اینکه رقیبی برای اکبر احدی جهت ابقا در سمت سرمربیگری تیم ملی وجود داشت، عنوان کرد: رضا مهدی پور، علیرضا استکی و همه کسانی که در کمیته فنی حضور داشتند از توانمندی کاندیداتوری هدایت سرمربیگری تیم ملی برخوردار بودند، اما همه اعضا روی ابقای احدی تا المپیک ۲۰۲۰ اتفاق نظر داشتند. مهدی پور و استکی از همه زیادتر بر ادامه فعالیت احدی مُصر بودند.

ثوری با تاکید بر عقب ماندن بوکس ایران از بوکس آسیا و دنیا گفت: از سال ۶۹ به عنوان مربی، داور، رئیس هیئت و مدیر کل ورزش و جوانان در  بوکس حضور داشتم، اما تا حدودی بوکس دنیا را در مجارستان، تایلند و اندونزی شناختم. این رقابت ها عیار و جایگاه ما را در بوکس دنیا مشخص کرد. کار زیربنایی را در بوکس کاملا فراموش کرده ایم و  بچه های ما تنها بر اساس استعداد و ظرفیت  قهرمان ایران می شوند. این در حالی است که  بسیاری از بوکسورها، تکنیک و تاکتیک لازم را ندارد اما بر اساس استعداد ذاتی قهرمان ایران می شوند. با حضور برخی از بوکسورها در اردوی تیم ملی مشخص می شود بسیاری از بوکسورهای ما زدن ضربات صحیح را بلد نیستند.

وی خاطر نشان کرد: اگر خواستار کار زیر بنایی در بوکس هستیم باید در ابتدا صبور باشیم. حاضر هستم تمام انتقادات را به جان بخرم اما کاری که یزدانی خرم در والیبال انجام داد را انجام بدهم. یزدانی خرم دهه ۸۰ کار خود را آغاز کرد و در دهه ۹۰ به نتیجه نرسید. انجام کارهای زیر بنایی در بوکس نیاز این رشته در حال حاضر است. برای این مهم نیز رزومه سه مربی را دریافت کردیم و حتی این موضوع را در جلسه فنی مطرح کردم که حضور مربی خارجی در رده بزرگسالان مفید خواهد بود یا نه.

رئیس فدراسیون بوکس تصریح کرد: روی این موضوع صحبت های زیادی مطرح شد و همه اعضا به این نتیجه رسیدند که حضور مربی خارجی در رده بزرگسالان خروجی ندارد و باید این کار در رده نوجوانان و جوانان صورت بگیرد. برای استخدام مربیان خارجی رزومه سه مربی قزاقستانی، ازبکستانی و روس را در اختیار داریم تا ببینیم چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد.

ثوری در پاسخ به این سوال که مشکلات اقتصادی ورزش مانعی برای حضور مربی خارجی نخواهد بود، گفت: برای این مهم دو حالت را پیش بینی کردیم و قطعا یکی از این دو حالت را انجام خواهیم داد.

حالت اول این است که دانش مربیان سازنده خود را ارتقا دهیم تا در بحث آموزشی بوکسورهای ما پیشرفت داشته باشند. برای این مهم قرار است هر سه ماه یک بار  با دعوت از یکی از بهترین مدرسان بوکس دنیا، ۳۰ مربی از ۳۰ استان کشور را در یک کلاس فنی ۲۰ روزه دور هم جمع کنیم و این اتفاق را به صورت اداوری در یک سال پیگیری کنیم. این اتفاق قطعا در بحث آموزشی مربیان تاثیر فروانی خواهد گذاشت و باعث پیشرفت مربیان ما خواهد شد.

وی افزود: حالت دوم نیز استخدام یک مربی خارجی برای رده های پایه است اما نباید از این موضوع غافل شویم که استخدام مربی خارجی با توجه به افزایش نرخ ارز حدود ۴ برابر زیادتر از سالیان گذشته برای ما هزینه خواهد داشت. در این شرایط باید شرایط را برای استخدام مربی خارجی بسنجیم. به دنبال مربی خواهیم بود اما حضور مربی خارجی در تیم های پایه قطعی نیست. باید مذاکراتی با کمیته المپیک در روزهای آینده داشته باشیم تا در صورت فراهم شدن ارز دولتی مربی خارجی استخدام کنیم.

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص سرنوشت حضور احدی در پست مدیریت تیم ملی بعد از ابقا در سمت سرمربیگری تیم ملی به گفت: بعد از ابقای احدی در سمت سرمربیگری تیم ملی، بحثی از طرفی استکی در کمیته فنی مطرح شد که احدی دو مسئولیت را به طور همزمان نپذیرد و از بین سرمربیگری و مدیریت تیم های ملی یک پست را انتخاب کند. احدی نیز با توجه به علاقمندی به حضور در پست مربیگری تیم ملی از حضور در مدیریت تیم های ملی انصراف داد.

ثوری خاطر نشان کرد: بعد از تصمیم احدی، از طرف اعضای کمیته فنی درخواست شد مسئولیت مدیریت تیم های ملی را من انجام دهم و من نیز این مسئولیت را در آینده نزدیک به یکی از اعضای شورای فنی واگذار اختیار خواهم کرد.

همرسانی نوشتار: