شواهدی عجیب از وجود انسان های غول پیکر بر روی زمین + عکس ها

انسان های غول پیکر در خیلی از کتاب ها و متن های قدیمی و افسانه های باستانی مورد توجه قرار گرفته اند، اما با توجه به اینکه باور به واقعی بودن این موجودات عجیب در میان جوامع بسیار ضعیف است، در این مطلب ۶ سند از وجود انسان های غول پیکر را بررسی می کنیم.

  1. ۹ ماه قبل
شواهدی عجیب از وجود انسان های غول پیکر بر روی زمین
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در اسناد و آثار به جا مانده از تعداد زیادی از تمدن های گذشته و همچنین کتاب های مذهبی مانند انجیل و یا مهاباراتا، صحبت هایی در مورد انسان هایی با ابعاد بسیار بزرگ به میان آمده که از سایر افراد به میزان چشم گیری بزرگ تر بوده اند و به عنوان غول های داستان های افسانه ای مختلف موردتوجه قرار می گرفتند.انسان های غول پیکر بر روی زمین

جریان غالب علمی جهان وجود انسان های غول آسا را تایید نکرده است، اما با این حال در نوشته های مقدس مردمان تایلند، تمدن مصر باستان، مردمان باستانی منطقه ایرلند هم در کنار افسانه های یونانی و حتی آثار قوم معروف آزتک اشاره هایی به موجودات انسان نمای عظیم الجثه شده است.

در همین رابطه قصد داریم تا ۶ مدرک نسبتا معتبر که نشان می دهند انسان های عظیم الجثه واقعی بوده و زمانی بر روی زمین زندگی می کردند را با هم بررسی کنیم؛ البته باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر هم انسان های قدبلند و درشت اندامی به طور استثنا در جهان وجود دارند، اما بحث جمعیت زیاد نژادی غول پیکر از بشر که در زمان خود پدیده ای عادی به حساب می آمدند، هنوز هم جای بحث دارد.

چیزی در حدود نیم قرن پیش باستان شناسان کتابی به نام کتاب غول ها (Book of Giants) کشف کردند که تا به امروز به عنوان یکی از جنجال برانگیزترین نوشته های باستانی شناخته شده، در نظر گرفته می شود.

کتاب غول ها

در متون این کتاب که گفته شده قدمت آن به ده ها قرن پیش برمی گردد، اشاره هایی به نژادی عجیب با اسم نفیلیم (Nephilim) شده است؛ به نظر می رسد که این موجودات یک گونه ی باستانی ساکن زمین بوده اند و به دلیل برخی اتفاقات نسل آن ها از بین رفته است.

اصلی ترین ویژگی های نسبت داده شده به نفیلیم ها ابعاد بزرگ این جانداران بوده و اگر واقعا نوشته های کتاب غول ها صحت داشته باشد، وجود انسان های غول آسا در بخشی از تاریخ بشریت آنقدرها هم دور از ذهن به نظر نمی رسد.

جالب است بدانیم که نفیلیم ها در بخش هایی از کتاب مقدس مسیحیان هم موردتوجه قرار گرفته اند و گفته شده که چنین انسان های غول آسا و بزرگی محصول پیوند پسران خدا و دختران انسان بوده اند.

غول های کتاب مقدس

جدا از بحث های جزئی و صحبت های مختلف مطرح شده در مورد این جانداران، در کتاب انجیل، که به تصمیمات مختلف خدا در مورد ارتباط فرزندانش با انسان های فانی مربوط می شود، بسیاری معتقدند که چنین بخش هایی از انجیل گواه واقعی بودن غول هاست و چنین موجودات در قسمتی از تاریخ بشریت بر روی زمین زندگی می کرده اند.

همانطور که اشاره شد، بر اساس افسانه های قوم آزتک از قاره آمریکا، گونه ای به نام غول های کوئینامتزین (Quinametzin) قرن ها پیش جمعیت نسبتا زیادی داشته اند و همانطور که در کتاب تاریخی کودکس ریوس (Codex Rios) ذکر شده، منطقه آمریکای میانه محل زندگی این موجودات عجیب، افسانه ای و غول پیکر بوده است.

نقاشی از کتاب کودکس ریوس که نشان می دهد گروهی از افراد محلی در مکزیک کنونی یک انسان غول پیکر را اسیر کرده و کشته اند.

نقاشی از کتاب کودکس ریوس که نشان می دهد گروهی از افراد محلی در مکزیک کنونی یک انسان غول پیکر را اسیر کرده و کشته اند.

دیگو دوران (Diego Duran)، یکی از کشیشان معروف اسپانیایی قرن شانزدهمی که کتابی جامع و معتبر را در مورد قوم آزتک نوشته و تاریخ، فرهنگ، مذهب و افسانه شناسی این مردمان را به دقت موردبررسی قرار داده، در کتابش گفته که مطمئن است انسان های غول آسا زمانی در مکزیک زندگی می کرده اند.

دوران می گوید که خود او هم افرادی با جثه بسیار بزرگ را به چشم دیده است؛ در یکی از مراسم مذهبی خاص که این کشیش مشخصا در مورد آن صحبت کرده، شخصی که یک متر از بقیه قدبلندتر بوده با لباسی عجیب و کلاهخودی بزرگ در میان مردم ظاهر شده و باعث تعجب حضار شده است.

همانطور که اشاره شد، دانشمندان صاحب نظر واقعی بودن انسان های غول آسا را رد می کنند و جریان غالب علمی هم به دلیل کشف نشدن مدارکی قابل قبول در مورد چنین موجوداتی، ادعاهای مختلف در این رابطه را افسانه خطاب کرده است. با این حال از صد سال پیش گزارش های مختلفی در روزنامه های معتبر چاپ شده که از کشف شواهد اثبات این افسانه ها خبر می دهند.

کشف یک فسیل غول آسای انسان

به عنوان مثال در روزنامه هایی چون نیویورک تایمز، سندیگو اکسپرس و نشریه های دیگر اخبار گوناگونی از کشف استخوان های عجیب شبیه به اجزا مختلف آناتومی انسان منتشر شده که به دلیل ابعاد بزرگ، توجه زیادی را به خود جلب کرده اند.

البته باید توجه داشته باشیم که در دهه های پیش، به دلیل ضعف اطلاع رسانی احتمال جعل خبر و ساخت فسیل ها تقلبی به نسبت الان زیادتر بوده، اما عده ای می گویند که اگر آنچه در این روزنامه ها موردتوجه قرار گرفته واقعی باشد، اعتبار مراجع علمی و دانشمندان مخالف ایده وجود انسان های غول آسا به نوعی زیر سوال می رود.

در حدود ۵۰ سال پیش انگشتی که گفته شده متعلق به یک موجود بسیار بزرگ و بلندقد بوده، در مصر کشف شد. طول این انگشت ۲۸ سانتی متر اعلام شده است و برآورد می شود که در صورت واقعی بودن، این تکه گوشت و استخوان متعلق به موجودی با حداقل قد ۵ متر بوده است.

انگشت غول آسا

عکسی که در بالا می بینیم در سال ۱۹۸۸ گرفته شده است و در یکی از نشریه های معتبر اروپایی به نام “BILD” به چاپ رسیده است. و اما مورد انتهایی لیست شاید از تمامی موارد قبلی عجیب تر باشد؛ کپ دوا (Kap-Dwa) نام یک انسان عظیم الجثه با ۳.۵ متر قد بوده که بر اساس داستان های نقل شده، در قرن ۱۷ میلادی توسط دریانوردان اسپانیایی اسیر شده است.

غول دو سر کاپ دوا

در موزه ای در مریلند آمریکا بقایای انسانی غولی آسا با دو سر نگه داری می شود که گفته شده به غول معروف کپ دوا مربوط است؛ بر اساس داستان های به جا مانده از قرن ها پیش، منطقه ای به نام پاتاگونیا (Patagonia) در جنوب قاره آمریکا وجود داشته که محل زندگی انسان های عظیم الجثه بوده و کپ دوا هم یکی از عجیب ترین موجودات ساکن این منطقه بوده است.

با این تفاسیر آیا کپ دوا هم جزو موارد استثنا حاصل ناهماهنگی های نادر ژنتیکی بوده و یا در قرن های پیش و قبل از سلطه کامل انسان های معمولی با قدی بین ۱.۵ تا ۲ متر، موجودات دو پای غول آسا هم جزوی از پدیده های عادی به حساب می آمده اند؟!
همرسانی نوشتار: