3 آزمایش غیراخلاقی تاریخی که مهلک ترین مرگ ها را رقم زد

آزمایشات علمی عمدتا برای گسترش علم انجام می شوند، اما با این وجود تاریخ نشان داده که برخی دانشمندان به صورت غیرانسانی و وحشتناک آزمایشاتی را بر روی بیماران و افراد عادی انجام می دادند که منجر به مرگ آن ها می شد.

  1. شنبه ۲۹ دی ۹۷ ساعت ۲۲:۵۰ (۱ سال،۶ ماه قبل)
۳ آزمایش علمی غیراخلاقی و وحشتناک در طول تاریخ
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در اینجا به برخی از این آزمایشات می پردازیم.

خوک های شب تاب

برخی دانشمندان در توالی DNA جنین خوک ها آلبومین فلوئورسنت سبز که از فلوئورسنت موجود در بدن عروس دریای گرفته شده بود، اضافه کردند. این کار باعث شد تا خوک ها به هنگام شب به رنگ سبز بدرخشند و در طول روز رنگ پوست و چشم شان متمایل به سبز باشد.

احتمالا هدف اصلی این آزمایش پی بردن بصری به رشد بافت ها در طول پیوند سلول های بنیادی بود.

آزمایش بر روی دوقلو ها

یک پزشک آلمانی به نام «منگل»، آزمایشات وحشتناکی را بر روی زندانیان اردوگاه اسرای «آشویتز» در طول جنگ جهانی دوم انجام داد. او علاقه خاصی به دوقلو ها داشت و طبق اطلاعات به دست آمده او تلاش می کرد تا با اسپری کردن مواد شیمیایی به چشم دوقلو ها رنگ چشم آن ها را تغییر دهد و یا اعضای بدن آن ها را جدا می کرد و دوقلو ها را به یکدیگر متصل می کرد.

خون مصنوعی

در سال ۲۰۰۴ دانشمندان شرکت تحقیقاتی «نورثفیلد» خون مصنوعی ساختند. آن ها آزمایشاتی را بر روی بیماران انجام دادند که نشان داد «پلی هم (خون مصنوعی)» منجر به نازک شدن رگ های خونی بیماران شده است. نتایج این آ زمایش غیراخلاقی، مرگ ناشی از حملات قلبی و اتساع شریان بیماران بود.

همرسانی نوشتار: