پردازنده های جدید AMD برای پیش فروش آماده هستند

در طی سال گذشته، شرکت AMD با انتشار نسل اول پردازنده های سری Ryzen اصلاحاتی جدی در سیر پیشرفت شرکت انجام داد.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
پردازنده‌های جدید AMD برای پیش‌فروش آماده هستند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این شرکت با این اصلاحات توانست، پس از سال ها، سلطه Intel بر بازارها را تهدید کند و یک رقابت واقعی به وجود آورد. این شرکت در اینجا متوقف نشد و نسل دوم سری پردازنده های Ryzen را برای دسکتاپ معرفی کرد. این نسل ظاهرا در پی آن است که نسل قبلی را بهبود بخشد و سیر صعودی بازگشت AMD را ادامه دهد.

این پردازنده های جدید، در تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین ۹۷) منتشر خواهند شد و این در حالی است که AMD هنوز جزئیات کاملی در رابطه با این پردازنده ها منتشر نکرده، ولی برخی از مشخصات اصلی را در اختیار فروشگاه های پیش فروش کننده گذاشته است.

در هفته آینده، چهار مدل تراشه از پردازنده های نسل دوم رایزن منتشر خواهند شد که شامل دو مدل از نوع هشت هسته ای Ryzen ۷ و دو مدل از نوع شش هسته ای Ryzen ۵ هستند. پرچمدار این مدل ها «Ryzen ۷ ۲۷۰۰X» با قیمت ۳۲۹$ و سرعت پیشفرض ۳٫۷GHz است، که سرعت آن قابل تقویت به سرعت ۴٫۳GHz خواهد بود. دیگر پردازنده ۸ هسته ای، «Ryzen ۷ ۲۷۰۰» خواهد بود که دارای قیمت ارزانتر ۲۹۹$ و سرعت پیشفرض۳٫۲GHz  است، که سرعت آن قابل تقویت به ۴٫۱GHz خواهد بود. مدل ۵ هسته ای اول «Ryzen ۵ ۲۶۰۰X» با قیمت ۲۹۹$ و سرعت پیشفرض ۳٫۶GHz خواهد بود که سرعت آن، قابلیت تقویت به سرعت ۴٫۱GHz دارد. مدل ۵ هسته ای دوم هم Ryzen ۵ ۲۶۰۰ با قیمت ۱۹۹$ و سرعت پیشفرض ۳٫۴GHz خواهد بود که سرعت آن، قابلیت تقویت به سرعت ۳٫۹GHz دارد. هر چهار مدل ذکر شده، به صورت رایگان، دارای واحد خنک کنندۀ مخصوص AMD یعنی «AMD wraith cooler» خواهند بود.

این محصولات از سوکت AM۴ شرکت AMD استفاده می کنند. این بدین معناست که این محصولات قابل نصب شدن بر روی مادربرد کنونی شما را دارد و نیاز به تهیه مادربرد جدید نیست. این شرکت همچنین مادربرد جدید «AMD X۴۷۰» را معرفی کرده است که می تواند با تراشه های جدید کار می کند. AMD X۴۷۰ قابلیت جدید «AMD StoreMI» را در خود جای داده است. این قابلیت، به شما این اجازه را می دهد که هارد اس اس دی (ssd) و هاردهای ذخیره سازی قدیمی را در قالب یک دیسک مجازی سریع تر با هم ادغام کنید.

همرسانی نوشتار: