هواوی اولین گوشی مجهز به ۵G را سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۹ معرفی می کند

هواوی در نشست جهانی تحلیل گران از برنامه ی خود برای عرضه ی گوشی مجهز به ۵G در سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۹ خبر داد.

  1. ۷ ماه،۴ هفته قبل
هواوی اولین گوشی مجهز به 5G را سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۹ معرفی می‌کند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

هواوی در نشست جهانی تحلیل گران سال ۲۰۱۸ در شنژن چین از برنامه های سال آینده ی خود خبر داد. فناوری ۵G که احتمالا از سال آینده رواج آن شروع خواهد در دستور کار هواوی نیز قرار دارد و طبق اعلام این شرکت، گوشی هوشمند شرکت چینی با پشتیبانی از نسل پنجم ارتباطات در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهند شد.

با توجه به زمانی که برای عرضه ی این گوشی اعلام شده است، بعید نیست که اولین گوشی هواوی با پشتیبانی از ۵G، میت ۳۰ باشد. هواوی بعد از میت ۱۰ از میت ۲۰ رونمایی خواهد کرد و احتمالا پرچم دار بعدی این سری میت ۳۰ نام خواهد داشت.

هواوی در ادامه، سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۹ را زمان معرفی گوشی مجهز به ۵G اعلام کرد که این زمان دقیقا با زمان مرسوم برای معرفی گوشی های سری میت مطابقت دارد.

چیزی که در مورد گوشی مورد بحث جالب توجه است، استفاده از مودم ۵G اختصاصی هواوی در آن است. هواوی در کنگره ی جهانی موبایل ۲۰۱۸ از تراشه ی بالونگ ۵G۰۱ به عنوان اولین مودم با پشتیبانی از نسل پنجم ارتباطات رونمایی کرد. به گفته ی هواوی، این مودم پهنای باندی برابر با ۲.۳ گیگابایت بر ثانیه را در اختیار می گذارد. با توجه به اندازه ی تراشه ی بالونگ می توان گفت که این تراشه تنها می تواند در مودم های جیبی و اتومبیل های خودران مورد استفاده قرار گیرد؛ اما هواوی همزمان روی مودم ۵G مناسب برای گوشی ها نیز کار می کند.

5G

هواوی اساسا قصد دارد همه نوع تجهیزات مرتبط با نسل پنجم ارتباطات را تولید کند. این تجهیزات شامل موارد مربوط به پوشش شبکه و سخت افزار دریافت کننده ی این پوشش می شود. با وجود این که هواوی تحت فشارهای دولت آمریکا، از بازار این کشور پس رانده شده است، به نظر نمی رسد این اتفاق در درازمدت تغییر محسوسی در روند رو به رشد شرکت چینی به وجود بیاورد.

هواوی در خصوص چشم انداز خود اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۱.۱ میلیارد اتصال ۵G به اضافه ی ۲۰۰ میلیون خودروی متصل به ۵G در جهان وجود خواهد داشت. هرچند این هدف گذاری بسیار بلندپروازانه به نظر می رسد، فعلا باید منتظر بود و دید هواوی در ارائه ی اولین گوشی مجهز به ۵G تا چه حد موفق عمل خواهد کرد.