گوگل فضای ابری جدیدی را ارزان تر از همیشه پیشنهاد داد

شرکت گوگل به تازگی اعلام کرد که قصد اصلاح سیستم ذخیره سازی ابری خود را در جهت متناسب سازی آن با گوشی های هوشمند جهان امروزی که دارای قابلیت عکس برداری با رزولوشن بالا و ۴K هستند را دارد.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
گوگل فضای ابری جدیدی را ارزان تر از همیشه پیشنهاد داد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

«گوگل وان» (Google one) نام این سیستم ابری جدید است و به وسیله ی این سیستم جدید توانایی دریافت فضای ابری زیادتری را در عوض پول کمتری خواهید داشت و علاوه بر آن از حمایت هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شرکت در مورد گوشی، مکالمات و ایمیل خود در کشور های واجد شرایط برخوردار خواهید بود. چیزی که خواندید صحت دارد، تمامی این حمایت ها نه تنها فقط برای کاربران G Suite بلکه برای تمامی کاربران گوگل برقرار خواهد شد.

با این پیشرفت رو به جلو، کاربران گوگل همچنان از ۱۵ گیگابایت حجم ابری رایگان اولیه خود بهره خواهند برد، اما کاربران که مبالغی را پرداخت کنند از حمایت ها و قابلیت های جدیدی که این سرویس برای آن ها فراهم آورده است نیز بهره مند خواهند شد. قیمت پایه ای که ۱۰۰ گیگابایت یک ماهه، ثابت و مانند قدیم برابر با ۱٫۹۹ دلار خواهد بود، اما پیشنهاد جدید به وجود آمده حجم ۲۰۰ گیگابایتی یک ماه را با مبلغ ۲٫۹۹ دلار را به مشتریان عرضه می کند. چه چیزی از این بهتر؟! همچنین حجم ۱ ترابایت ماهانه با قیمت ۹٫۹۹ دلار جای خود را به پیشنهاد جدیدی با حجم ۲ ترابایت ماهانه با قیمت یکسان با حجم یک ترابایت جایگزین شده است. پس اگر تا به حال برای دستیابی به حجم یک ترابایتی برای فضای ابری خود ماهیانه ۱۰ دلار می پرداختید هم اکنون می توانید تعرفه ی خود را به دو برابر حجم اولیه و بدون هیچگونه پرداخت اضافه ای ارتقاء دهید. همینطور گوگل این را شفاف کرد که قیمت ها برای تعرفه های ۱۰ ترابایتی ،۲۰ ترابایتی و ۳۰ ترابایتی ماهانه همچنان، مانند سابق باقی خواهد ماند.

این حرکت جدید از سمت گوگل به این منظور بوده است تا فضای ابری ذخیره ای ارزان تری را برای کابران عادی نسبت به کابرانی که به واسطه ی مشاغل خود در این سیستم عضو هستند، فراهم کند. این تغییر تعرفه ها همانطور که به وضوح نشان می دهد بسیار عالی به نظر می رسند. اگر شما سابق بر این به محدودیت ۱۰۰ گیگابایتی ذخیره ای حساب کابری گوگل درایو (Google Drive) یک ماهه  خود قبل از زمان تعیین شده می رسیدید هم اکنون می توانید با پرداخت تنها یک دلار زیادتر حجم اولیه خود را به دو برابر میزان سابق افزایش دهید.

اما فارق از مسئله ی ذخیره سازی ارزان تر و به صرفه تر، کابران سرویس Google One، علاوه بر مورارد ذکر شده از منافع دیگری نیز بهره خواهند برد، که از این موراد می توان حمایت و ساپورت هفت روز هفته و ۲۴ ساعته را در مناطق جغرافیایی تایید شده، اعتبار هایی که از طریق گوگل پلی (Google Play) اهداء خواهد شد و ارائه ی معاملاتی که در هتل های انتخاب شده و پیدا شده در جستجو گر گوگل را ذکر کرد. البته این را باید اضافه کرد که این لیست بلند بالا از خدمات سیستم جدید در آینده نیز حتی زیادتر از حال حاضر گسترش خواهد یافت. گوگل در این باره از این عبارت استفاده می کند: “با وجود تمام واقعیاتی که در سر راه ما وجود دارند ما همچنان به آزمون و خطا کردن ادامه می دهیم چون همچنان از قطعیت کامل برخوردار نیستیم”

حساب های کاربری که مبلغی را پرداخت کرده اند و عضو گوگل درایو هستند در طی ماه آتی به طور خودکار به سیستم Google one ارتقاء داده می شوند. این برنامه به عنوان شروع از ایالات متحده کار خود را شروع کرده و سپس به طور جهانی گسترش می یابد.پیش از این به روز رسانی، کابران ایمیلی را دریافت می کنند که به آن ها در باره تعرفه ها وب چگونگی مدیریت و سود و زیان های احتمالی این سیستم کمک می کند.منتظر ایمیل برای ایجاد تنظیمات و آپگرید سیستم خود به Google One باشید، جایی که شما قادر خواهید بود تا برای فضای ذخیره ای خود برنامه ریزی کرده و از آن سود ببرید.

همچنین در پایان به طور خلاصه شما را در مورد تعرفه های جدید سیستم Google one مطلع می سازیم:

رایگان ۱۵ گیگابایت
۱٫۹۹ دلار ماهانه ۱۰۰ گیگابایت
۲٫۹۹ دلار ماهانه ۲۰۰ گیگابایت
۹٫۹۹ دلار ماهانه ۲ ترابایت
۹۹٫۹۹ دلار ماهانه ۱۰ ترابایت
۱۹۹٫۹۹ دلار ماهانه ۲۰ ترابایت
۲۹۹٫۹۹ دلار ماهانه ۳۰ ترابایت