سونی سه دوربین فیلم برداری ۴K جدید عرضه کرد

صنعت فیلم برداری هر روز در حال پیشرفت است و در همین راستا، شرکت صاحب نام سونی از سه دوربین فیلم برداری ۶۰ فریم بر ثانیه ۴K رونمایی کرد.

  1. ۸ ماه قبل
سونی سه دوربین فیلم‌برداری 4K جدید عرضه کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سونی سه مدل دوربین فیلم برداری جدید ارائه کرده است که جزئیات ۴K را با رنگ ها و محدوده ی دینامیکی وسیع (HDR) ارائه می دهند. این شرکت دوربین های XDCAM PXW-Z۲۸۰، PXW-Z۱۹۰ و FS۵ II را طی مراسمی در نمایشگاه National Association of Broadcasters ۲۰۱۸ معرفی کرد. سونی همچنین ادعا می کند دوربین PXW-Z۲۸۰ که بالاترین مدل در این میان محسوب می شود، اولین دوربین فیلم برداری ۴K با سه تراشه ی نیم اینچی است.

دوربین سونی PXW-Z۲۸۰ از سه حسگر نیم اینچی COMS استفاده می کند. این سه حسگر با هم کار می کنند تا حساسیت نور دوربین را بالا ببرند که موجب ارتقاء رنگ فیلم های ضبط شده خواهد شد. این دوربین فیلم برداری می تواند با کیفیت ۴K در۵۰ یا ۶۰ فریم بر ثانیه ۱۰ بیتی ۴:۲:۲ ضبط کند. این حسگر سه گانه با لنز زوم ۱۷X همگام شده است.

sony pxw-z280

sony pxw-z280 rear

برای بهبود قابلیت های پخش، سونی فناوری مشابه XDCAM Air را با کیفیت خدمت رسانی و لینک دوگانه (Dual Link) برای استفاده از دو شبکه ی تلفن همراه یکپارچه کرده و انتقال داده برای ضبط زنده نیز از طریق وای فای یا اترنت امکان پذیر است.

دوربین سونی PXW-Z۱۹۰ علاوه بر یکپارچه کردن سه حسگر، از حسگرهای کوچک تر نوع ۱/۳ استفاده می کند که سبب به حداقل رساندن قیمت نهایی می شود. این محصول از لنز زوم اپتیکال ۲۵ برابر نیز بهره می برد. Z۱۹۰ همانند Z۲۸۰، قابلیت ضبط ۴K در ۵۰ یا ۶۰ فریم بر ثانیه و ضبط ۱۰ بیتی ۴:۲:۲ دارد. سازگاری با فناوری اختصاصی سونی با نام Sony’s Instant HDR اجازه درجه بندی سریع تر رنگ را به این دوربین خواهد داد. این دوربین فیلم برداری از XDCAM Air  نیز استفاده می کند؛ اما برای استفاده از سرویس کلود نیاز به خرید مجوز مربوطه است.

pxw-z190

pxw-z190

هر دو مدل PXW از یک فناوری پیشرفته ی تشخیص چهره اتوماتیک استفاده می کند. سونی ادعا می کند افزودن فناوری Face Only AF امکان تمرکز روی یک فرد خاص را حتی در میان یک گروه فراهم می کند. هر دو مدل از یک فیلتر تراکم خنثی الکترونیکی که در درون آن ها تعبیه شده است استفاده می کنند؛ این فناوری به فیلم برداران اجازه می دهد کنترل زیادتری روی نور دهی و عمق میدان در زمان فیلم برداری داشته باشند.

دوربین های جدید PXW در کنار نسخه ی دوم سونی Super ۳۵mm FS۵ قرار می گیرند. دوربین FS۵ II تصاویر سینمایی ۴K با رزولوشن (۲۱۶۰×۴۰۹۵) و HDR ضبط می کند. این دوربین حتی قادر است با این رزولوشن تا ۱۲۰ فریم بر ثانیه نیز فیلم برداری کند؛ البته فیلم برداری با این رزولوشن و نرخ فریم تنها برای ۴ ثانیه امکان پذیر است. فرمت تصویری خام یا RAW نیز در این دوربین گنجانده شده است. سونی همچنین ادعا می کند دوربین های نسل دوم در مقایسه با نسل قبل تونر تصفیه شده تری برای هایلایت های بهتر و تُن رنگ پوست ارائه می دهند.

sony fs5 II

همانند مدل های قبلی، FS۵ II یک دوربین فیلم برداری E-mount با قابلیت تعویض لنز و یک فریم ماژولار است که به دوربین اجازه می دهد با پهپادها نیز سازگاری داشته باشد.

این سه دوربین جدید در لیستی طولانی از ابزار پخش قرار می گیرند که شامل یک واحد کنترل دوربین جدید به نام HDCU-۳۱۰۰ و یک سویچر تولید محتوای زنده به نام XVS-۹۰۰۰ هستند.

دوربین FS۵ II اولین محصول سونی در این بین خواهد بود که در ماه ژوئن سال جاری با بر چسب قیمت ۴۷۵۰ دلار برای بدنه ی تنها یا ۵۲۵۰ دلار همراه با لنز وارد بازار خواهد شد. مدل های PXW-Z۲۸۰ به دنبال آن در ماه ژوئن با قیمت ۶۹۵۰ دلار و PXW-Z۱۹۰ در ماه سپتامبر احتمالا با قیمتی پایین تر از ۴۰۰۰ دلار به بازار عرضه خواهند شد.

همرسانی نوشتار: