اپل امکان کنترل بهتر فرزندان توسط اپلیکیشن Screen Time را فراهم کرد

در جریان رویداد WWDC ۲۰۱۸، کمپانی اپل امکان کنترل میزان استفاده کودکان از گوشی را به کمک اپلیکیشن Screen Time فراهم کرد.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
اپل امکان کنترل بهتر فرزندان توسط اپلیکیشن Screen Time را فراهم کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شرکت اپل در جریان رویداد توسعه دهندگان WWDC ۲۰۱۸ این شرکت اعلام کرد در ماه ژانویه دو نامه از گروه سهام داران اپل و سازمان بازنشستگی فرهنگیان در کالیفرنیا مبنی بر افزایش میزان کنترل و نظارت والدین بر استفاده کودکان از تلفن های هوشمند دریافت کرده است. طبق اعلام اپل این نامه ها بر تحقیقات انجام شده کارشناسان در مورد ارتباط استفاده کودکان از دستگاه های الکترونیکی و اثرات منفی آن بر سلامت روان، تمرکز، خواب و همدلی با دیگران دلالت دارد.

گفتنی است در اطلاعاتی که از مطالعه رابطه میزان استفاده نوجوانان از گوشی موبایل و احتمال خودکشی منتشر شده است می توان دریافت در افرادی که به میزان ۳ ساعت یا زیادتر از تلفن همراه استفاده می کنند احتمال خودکشی و بروز رفتارهای ناهنجار اجتماعی به میزان زیادی افزایش می یابد.

Apple health

همین امر سبب شده تا کمپانی اپل با به روزرسانی ویژگی کنترل فرزندان در نسخه جدید سیستم عامل iOS، ویژگی های جدیدی را برای والدین فراهم کند. گفتنی است در اپلیکیشن جدید Screen Time والدین قادرند تا میزان استفاده فرزندان خود را از تلفن همراه تعیین کنند. در این اپلیکیشن والدین می توانند میزان کنترل را براساس سن فرزندان مشخص کنند.همچنین در اپلیکیشن یاد شده امکان مشاهده میزان استفاده فرزندان از گوشی موبایل نمایش داده می شود و والدین با کمک ویژگی downtime می توانند میزان استفاده فرزندان را محدود کنند.

همچنین والدین با کمک ابزارهای کنترلی در تنظیمات سیستم عامل می توانند نوع استفاده و امکان انتخاب نمایش محتوا را برای فرزندان خود مشخص کنند. برای مثال والدین با مشخص کردن سن فرزند و نوع محتوای آموزشی یا بازی قادرند تا استفاده کودکان را به طور کامل در اختیار بگیرند. ناگفته نماند اپل در نسخه جدید سیستم عامل موبایلی خود درصدد تفکیک محتوا و استفاده افراد بسته به سن آن هاست تا در آینده شاهد ناهنجاری و رفتارهای نامناسب در کودکان نباشیم.

نظر شما در این مورد چیست؟

همرسانی نوشتار: