اپل قابلیت تماس تصویری گروهی را در iOS ۱۲ به فیس تایم افزود

اپل بالاخره امکان تماس تصویری گروهی را به اپلیکیشن فیس تایم خود افزود. قابلیت یاد شده همراه با iOS ۱۲ در دسترس خواهد بود.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
اپل قابلیت تماس تصویری گروهی را در iOS 12 به فیس‌ تایم افزود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اپل امکان اضافه کردن افراد بیش تری را به تماس تصویری فیس تایم فراهم کرده است که اجازه ی برقراری تماس، حداکثر تا ۳۲ نفر را به کاربران می دهد. افزایش علاقه به برقراری تماس های ویدیویی گروهی ناشی از اپلیکیشنهای جذابی مانند Houseparty است؛ با این حال اضافه شدن ویژگی های جدید به اپلیکیشن فیس تایم کاملا طبیعی به نظر می رسد. اپلیکیشن Houseparty به خاطر ویژگی های جذاب خود، در مبحث تماس تصویری گروهی در مرکز توجه قرار گرفته است. Houseparty امکان برقراری تماس تصویری با چندین شخص را در اختیار کاربران می گذارد؛ اما حداکثر فقط امکان استریم زنده ی ۸ نفر در یک تماس تصویری در دسترس است. طبق گفته ی توسعه دهندگان Houseparty، این ابزار در سال ۲۰۱۶ یک میلیون کاربر فعال داشته است.

اپلیکیشن فیس تایم تصویر هر شخص موجود در تماس ویدیویی را به صورت کاشی نمایش می دهد و هر شخصی را که مورد توجه باشد، جابه جا می کند. زمانی که یکی از اشخاص شروع به صحبت می کند، اندازه ی کاشی مختص به او بلافاصله و به طور خودکار بزرگ تر خواهد شد تا در مرکز توجه سایر افراد قرار گیرد. هدف کلی این ویژگی جدید، ساده تر کردن ارتباط هم زمان با تعداد افراد بیش تر است.

به عنوان مثال، اپلیکیشن Houseparty در دسته بندی ابزارهای اجتماعی، رتبه ی دهم را به خود اختصاص داده است و طبق آمار App Annie، هنوز جزو ۲۰۰ اپ برتر قرار دارد. در صورتی که اپل با استفاده از ویژگی های جدید موفق به کسب رضایت کاربران عظیم خود شود، بدون شک باعث کاهش تعداد کاربران و محبوبیت اپلیکیشنی مثل Houseparty خواهد شد. طبق گفته ی شرکت تجزیه و تحلیل SensorTower، حدود ۲۵ میلیون کاربر اپ استور و گوگل پلی در سراسر جهان اقدام به دانلود اپلیکیشن Houseparty کرده اند.

انتشار نسخه ی جدید سیستم عامل iOS اپل، به طور معمول در ماه سپتامبر صورت می گیرد. طبق اعلام کوپرتینونشین ها، قابلیت تماس تصویری گروهی فیس تایم همراه با انتشار به روزرسانی سیستم عامل iOS به نسخه ی iOS ۱۲، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

قابلیت تماس تصویری فیس تایم اپل را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا جذابیت آن سبب کاهش محبوبیت سایر اپلیکیشنهای فعال در این حوزه خواهد شد؟