ابزار جدید اپل بهره گیری از مدل های هوش مصنوعی را در مک اواس آسان می کند

با ابزار جدید اپل به نام CreateML، توسعه دهندگان می توانند هنگام توسعه ی نرم افزار برای سیستم عامل مک، به راحتی از مدل های هوش مصنوعی بهره بگیرند.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
ابزار جدید اپل بهره‌گیری از مدل‌های هوش مصنوعی را در مک اواس آسان می‌کند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کرگ فدریگی، نائب رئیس بخش مهندسی نرم افزار اپل در کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت CreateML را معرفی کرد؛ ابزاری که به توسعه دهندگان امکان می دهد تا بدون داشتن هیچ دانشی در زمینه ی یادگیری ماشین، مدل های هوش مصنوعی را آموزش دهند.

این ابزار نرم افزاری که با زبان سوئیفت نوشته شده است، به شما امکان می دهد تا با پشتیبانی کارت گرافیکی خارجی در macOS مدل های بصری و زبان طبیعی را آموزش دهید. CreateML ابزاری برای تحلیلگران داده است که امکان آموزش محلی مدل های کوچک مقیاس را فراهم می کند؛ بدین مفهوم که توسعه دهندگان می توانند نرم افزارها و اپلیکیشن هایی را برای مک توسعه دهند که دربردارنده ی هوش مصنوعیِ طراحی شده با هدف اجرای محلی هستند.

توسعه دهندگان با CreateML می توانند با بهره گیری از یک مک بوک پرو در کمتر از یک ساعت یک الگوی هوش مصنوعی را روی ۲۰ هزار تصویر آموزش دهند. اپل همچنین در کنفرانس خود چارچوب یادگیری ماشین Core ML ۲ را معرفی کرد که در پردازش روی دستگاهی تا ۳۰ درصد سریع تر است و می تواند اندازه ی مدل های تولیدشده را نیز تا ۷۵ درصد کاهش دهد.

همرسانی نوشتار: