اپل واچ بعدی از دکمه های فیزیکی ثابت استفاده خواهد کرد

نسل بعدی اپل واچ از دکمه های ثابتی بهره خواهد برد که از طریق موتور تپتیکی، در برابر فشرده شدن واکنش القایی نشان می دهد.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
اپل واچ بعدی از دکمه‌های فیزیکی ثابت استفاده خواهد کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

طبق گزارش جدید وب سایت فست کمپانی، نسل آتی اپل واچ از دکمه های فیزیکی ثابت استفاده خواهد کرد که از طریق موتور تپتیک انجین، نسبت به لمس کاربر واکنش القایی از خود نشان می دهد، این خبر را که منبعی نزدیک به اپل در اختیار فست کمپانی قرار داده، از پیکربندی و ترکیب مشابه دکمه های ساعت هوشمند حکایت می کند.

تغییر رویه ی اپل به استفاده از دکمه های ثابت در نسل آتی ساعت هوشمند خود، درست به مانند رویکردی است که کوپرتینویی ها پیش تر در قبال دکمه ی هوم آیفون ۷ اتخاذ کردند. بر طبق گفته ی این منبع، تغییر فوق می تواند بخشی از ساعت هوشمند جدید این شرکت باشد که احتمالاً در پاییز امسال رونمایی خواهد شد.

مزیتی که استفاده از دکمه های فیزیکی ثابت با خود به ارمغان می آورند، مقاوت زیادتر اپل واچ در برابر نفوذ آب و گرد و غبار است؛ همچنین این نوع دکمه ها فضای کمتری را در بخش داخلی اشغال می کنند؛ از این رو فضا برای استفاده از تجهیزات زیادتر یا باتری بزرگ تر فراهم می شود.

گمان می رود که بخشی از این دکمه ها به جمع آوری داده های سلامتی بپردازند و برای نمونه بتوان از طریق آن ها، ضربان قلب را بررسی کرد؛ هم اکنون اپل واچ از طریق سنسورهایی که در زیر دستگاه و در مجاورت با پوست دست قرار دارند، بررسی می کند.

با این حال، محتوای این گزارش به همین جا ختم نمی شود و در آن درباره ی برنامه های آینده تیم طراحی صنعتی برای ساعت هوشمند اپل نیز صحبت شده است که بر اساس آن، این تیم در نظر دارد که در آینده ی نه چندان دور، ساعتی را به بازار عرضه کند که هیچگونه دکمه ای را روی خود نداشته باشد.

همرسانی نوشتار: