اپل واچ در بازار کساد پوشیدنی های هوشمند همچنان پیشتاز است

IDC، با اینکه بازار فروش پوشیدنی های هوشمند رشد سریعی ندارد، ولی اپل واچ همچنان با سرعت به پیش می تازد.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
اپل واچ در بازار کساد پوشیدنی‌های هوشمند همچنان پیشتاز است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی IDC، بازار گجت های پوشیدنی خیلی داغ نیست و با رشدی تنها حدود ۱.۲ درصد، حجم فروشی برابر ۲۵.۱ میلیون داشته است. با این وجود، هر روز خبرهای جدیدی در مورد گجت های پوشیدنی با قیمت بالا از اپل، فیت بیت و سایر برندها منتشر می شود که حاکی از رونمایی از محصولات پوشیدنی هوشمند با قیمت بالا است.

با توجه به عرضه ی ساعت هوشمند اپل با قابلیت پشتیبانی از شبکه سلولی، کوپرتینویی ها در بخش فروش اپل واچ توانستند رشد سالیانه ای حدود ۱۳.۵ درصد را برای خود رقم بزنند که نشان می دهد، فروش اپل واچ موفقت آمیز بوده و کاربران مشتاق هستند از محصولات اپل در این حوزه خریداری کنند. بر اساس همین اطلاعات آماری از سوی IDC، شیائومی نیز حرف هایی برای گفتن در بازار گجت های پوشیدنی دارد و از نظر سهم بازار فروش، در مقام دوم ایستاده است. البته شیائومی با استراتژی ارزان فروشی که در پیش گرفته، پایین ترین قیمت را برای محصولات خود در بین ۵ برند پرفروش بازار تعیین کرده و تنها ۱.۸ درصد سود از آن خود کرده است. اما مقام سوم مربوط به شرکت فیت بیت است که در فروش ساعت هوشمند ورسا به صورت موفقیت آمیزی در بازار ظاهر شد و توانست عنوان سومین شرکت از نظر سهم بازار فروش گجت های پوشیدنی را به خود اختصاص دهد. باوجود اینکه فیت بیت حجم عرضه ی ساعت های هوشمند خود را به بازار در حدود ۳۰ درصد کاهش داده بود، ولی کماکان موفق شد در رتبه سوم بایستد. سرویس جدید ردیاب تناسب اندام مخصوص بانوان فیت بیت، بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بیش از ۲ میلیون کاربر از آن استفاده می کنند.

smartwatch/ هواوی

هواوی و برند آنر، در بازار فروش گجت های پوشیدنی در رتبه چهارم ایستاده اند. محصولات هواوی، دارای تنوع بسیاری است و از گروه سنی کودکان تا بزرگسالان را پوشش می دهد. سهم بازار هواوی در مقایسه با سال گذشته رشد چشمگیری داشته و حدودا دو برابر شده است. البته ناگفته نماند که موفقیت بازار فروش هواوی زیادتر مربوط به بازارهای آسیایی است. در بین برندهای نامدار، IDC برند گارمین را به دلیل کند بودن در ارتقا پلتفرم هایش مورد انتقاد قرار داد. هرچند با معرفی گارمین پی و سرویس پخش موسیقی، باعث افزایش محبوبیت محصولاتش در بین کاربران شده، ولی کماکان روند کندی در حوزه توسعه محصولاتش در پیش گرفته است.

مشخصات

عرضه به بازار- فصل اول۲۰۱۸

( برحسب میلیون)

سهم بازار - فصل اول ۲۰۱۸ 

( برحسب میلیون)

عرضه به بازار - فصل اول ۲۰۱۷ 

( برحسب میلیون) 

سهم بازار -

فصل اول ۲۰۱۷ 

تغییرات سالیانه

۱- اپل ۴۱۶.۱۰٪۳.۶۱۴.۳۰٪۱۳.۵۰٪
۲- شیائومی۳.۷۱۴.۸۰٪۳.۶۱۴.۶۰٪۲.۳۰٪
۳- فیت بیت۲.۲۸.۷۰٪۳۱۲.۲۰٪۲۸.۱۰٪-
۴- هواوی۱.۳۵.۲۰٪۰.۵۲.۱۰٪۱۴۷٪
۵- گارمین۱.۳۵.۰۰٪۱.۱۴.۶۰٪۹.۱٪
سایر۱۲.۶۵۰.۳۰٪۱۲.۹۵۲.۱۰٪۲.۳٪-
جمع کل ۲۵.۱۱۰۰٪۲۴.۸۱۰۰٪۱.۲٪

با اینکه بازار فروش پوشیدنی های هوشمند، بازار نسبتا جدیدی است، ولی با رشد سالیانه ای برابر ۵۸.۶ درصد روبه رو است. ساعت ها و دستبندهای هوشمند ۹۵ درصد سهم بازار ابزارهای هوشمند را تشکیل می دهند.