هوش مصنوعی جدید می‎تواند افراد را از درون دیوار ببیند و حرکات آن‎ها را تعقیب کند

روز  مورد انتظاری که دید اشعه ‎ی ایکس سوپرمن به واقعیت تبدیل شود، تقریبا نزدیک است.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
هوش مصنوعی جدید می‎تواند افراد را از درون دیوار ببیند و حرکات آن‎ها را تعقیب کند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

یک گروه از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد کرده است که می‎تواند حرکات بدن افراد را حتی در زمانی که پشت دیوار یا هر مانعی هستند را دنبال کند.

تحقیقاتی که توسط پروفسور دینا کتابی رهبری شده، هوش مصنوعی و دستگاه‎های مجهز به رادیو را با یک سیستم به نام RF-Pose ترکیب کرد.

این سیستم از یک شبکه عصبی برای تجزیه سیگنال‎های رادیویی استفاده می‎کند که بدن انسان را انعکاس می‎دهد و شکلی دو بعدی را نشان می‎دهد که نشان دهنده هیکل انسان است.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در بنیاد  Computer Vision، “در حالی که نور مرئی به راحتی توسط دیواره‎ها و اشیاء کدر مسدود می‎شود، سیگنال‎های رادیویی (RF) در محدوده  وای فای می‎تواند از چنین انسدادی عبور کند. علاوه بر این، آنها از بدن انسان بازتاب می‎شوند و فرصتی برای ردیابی مردم از درون دیوار را فراهم می‎کنند. “

هنگامی‎که سیگنال‎های رادیویی از بدن انسان باز می‎گردد، یک نقشه گرمایی از بدن انسان ایجاد می‎شود. این نقشه به عنوان مرجع برای ایجاد شکل‎ها استفاده می‎شود. در طول فرآیند توسعه، RF-Pose  با نقشه‎ی حرارت بدن و تصاویر گرفته شده توسط دوربین آموزش داده شد.

پس از زمانی که سیستم آموخت که وضعیت درستی از انسان را از اشکال، تصاویر دوربین و نقشه ی حرارت بدن نشان دهد، قادر به تشخیص حرکت دقیق بود.

برای هر محققی، این سیستم در دیستروفی عضلانی، بیماری پارکینسون و تصلب بافت چندگانه مفید خواهد بود. کاربرد دیگر این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را می‎توان در آلارم‎های نظارتی یافت.

با این حال، کتابی گفت که اقدامات لازم برای اطمینان از دریافت داده‎ها پس از رضایت و ایجاد تقابل فنی برای مسدود کردن نظارت بر داده‎ها ، اتخاذ شده است.

با چنین پیشرفت‎های سریع در زمینه هوش مصنوعی، روزی خواهد آمد که RF-Pose در قالب عینک‎های موجود شود که به ما اجازه دیدن مانند سوپرمن را بدهد.