تایپ به وسیله ی کد مورس، برای کاربران کیبرد گوگل در ios فراهم شد

گوگل از خیلی وقت پیش کد مورس را به نسخه اندروید Gboard (کیبرد گوگل) اضافه کرد و امروز نیز این امکان را به نسخه ی سیستم عامل ios اضافه کرد.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
تایپ به وسیله‌ی کد مورس، برای کاربران کیبرد گوگل در ios فراهم شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اگر طریقه ی کار با کد مورس را بلد نیستید، این شرکت یک بازی برای پلتفرم های اندروید، ios و دسکتاپ طراحی کرده است که کار با کد مورس را در کم تر از یک ساعت به شما آموزش دهد.

با این حال، برای بسیاری از افراد دارای معلولیت تایپ کردن به وسیله ی کد مورس، یک راه حل کاملا اجباری است. تانیا فینلایسون (Tania Finlayson) از این دسته افراد است. او یک توسعه دهنده و متخصص تکنولوژی پشتیبانی مورس است که با فلج مغزی متولد شده است. او می گوید: من یکی از ۴ کودکی بودم که برای مطالعه ای در دانشگاه واشنگتن، در رابطه با «کودکان ناتوان در صحبت کردن» انتخاب شدند. این مطالعه و تحقیق توسط ال راس (Al Ross) رهبری می شد و هدف آن ایجاد توانایی ارتباط بین کودکان ناتوان و کد مورس بود. دستگاه حاصل شده از تحقیق، یک انقلاب بود. این دستگاه کد مورس را به حروف انگلیسی تبدیل می کند و می تواند به صورت رسا به زبان انگلیسی صحبت کند و هم چنین یک چاپگر کوچک در آن نصب شده است. گوگل این قابلیت را بر اساس توصیه های تانیا در کیبورد خود اضافه کرده است. قابلیت مورس کد از خیلی وقت پیش به نسخه ی اندروید Gboard اضافه شده بود که نیاز خیلی از کاربران را تا حد زیادی رفع کرد. این قابلیت هم اکنون بهios نیز آمده است تا کاربران این سیستم عامل که نیاز اساسی به آن داشتد نیز بتوانند از آن بهره مند شوند و راحت تر به چت کردن بپردازند.