مک بوک پروهای جدید اپل با آخرین نسل پردازنده های اینتل و کیبورد بی صداتر معرفی شدند

سرانجام نسل جدید مک بوک پروهای اپل امروز با سخت افزار به روزشده، نمایشگر TrueTone و کیبورد بهبودیافته که صدای کمتری ایجاد می کند، معرفی شدند.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
مک بوک‌ پروهای جدید اپل با آخرین نسل پردازنده‌های اینتل و کیبورد بی‌صداتر معرفی شدند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اپل مک بوک پروهای پیشرفته ی خود را امروز با پردازنده های جدیدتر، نسخه های مختلف زیادتر، نمایشگرهای TrueTone و کیبورد بی صداتر معرفی کرد. این به روزرسانی به طور کامل تمام نگرانی های مربوط به سری مک بوک پروها را در ماه های اخیر برطرف نمی کند؛ با این حال دست کم می توانیم خوشحال باشیم که این بار دیگر شاهد به کارگیری پردازنده های قدیمی در آخرین نسل مک بوک پرو نیستیم. بنا به گفته ی اپل، مدل ۱۵ اینچی از ۷۰ درصد افزایش کارایی بهره می گیرد و سرعت مدل ۱۳ اینچی نیز دو برابر شده است.

تنها لپ تاپ هایی که به روزرسانی شده اند، گران قیمت ترین مدل ها یعنی مک بوک پروهای ۱۳ و ۱۵ اینچی مجهز به تاچ بار هستند و مدل پایه ۱۳ اینچی مک بوک پرو مشمول به روزرسانی نمی شود. همچنین از نسل جدید مک بوک یا مک بوک ایر نیز هیچ خبری نیست.

Apple MacBook Pro 2018

به روزرسانی برای مدل های پرو فراتر از ارتقا به آخرین نسل پردازنده را شامل می شود. با این حال، تغییر بنیادینی نیز در طراحی این محصولات اتفاق نیافته است. زیادترین تغییر در مک بوک پرو ۱۵ اینچی قابل مشاهده است. این مدل اکنون از پردازنده ی ۶ هسته ای نسل هشتم Core i۷ و Core i۹ اینتل و حداکثر ۳۲ گیگابایت حافظه ی رم از نوع DDR۴ و چهار ترابایت حافظه ی ذخیره سازی داخلی بهره می گیرد. این پردازنده های بالارده می توانند در فرکانس پایه ی ۲.۹ گیگاهرتز و در حالت توربو بوست تا ۴.۸ گیگاهرتز فعالیت کنند و از واحد پردازش گرافیکی رادئون پرو با چهار گیگابایت حافظه ی ویدئویی بهره می گیرند. مدل ۱۵ اینچی با برخورداری از پیشرفته ترین مشخصات با قیمت فوق العاده بالای ۶۶۹۹ دلار عرضه می شود؛ اما مدل پایه همان برچسب قیمت پیشین ۲۳۹۹ دلاری را حفظ می کند.

مدل ۱۳ اینچی به تراشه های چهار هسته ای Core i۵ و Core i۷ اینتل مجهز شده است که از فرکانس پایه و توربوی به ترتیب ۲.۷ و ۴.۵ گیگاهرتز برخوردار هستند. این پردازنده ها از گرافیک مجتمع غیرمعمول اینتل آیریس ۶۵۵ به همراه ۱۲۸ گیگابایت eDRAM بهره می گیرند. همچنین امکان انتخاب این مدل با ظرفیت ذخیره سازی حداکثر تا دو ترابایت وجود دارد و قیمت آن نیز همانند قبل از ۱۷۹۹ دلار شروع می شود.

Apple MacBook Pro 2018

در هر دو مدل ظرفیت باتری به منظور جبران انرژی مورد نیاز اضافی پردازنده های جدید و رم افزایش یافته است. به نظر می رسد باتری های بزرگ تر و تراشه های تشنه تر به مصرف برق در نهایت تاثیر یکدیگر را خنثی می کنند و در نتیجه نباید انتظار افزایش عمر باتری را از هیچ کدام از این دو مدل داشته باشیم. بنا به گفته ی خود اپل، برآورد عمر باتری این دستگاه ها بدون تغییر باقی می ماند. پیکربندی درگاه ها نیز تغییر نکرده است و اکنون مثل قبل شاهد ۴ درگاه تاندربولت / USB-C و یک جک هدفون هستیم. علاوه بر مشخصات یادشده، این لپ تاپ ها مجهز به برخی ویژگی های اختصاصی اپل هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. مک بوک پروهای جدید اپل از نمایشگرهای TrueTone بهره می گیرند که به نمایشگر امکان می دهد دمای رنگ خود را براساس دمای رنگ اتاق تغییر دهد. اکنون تاچ بارها نیز از قابلیت TrueTone پشتیبانی می کنند. این ویژگی قطعا قابلیت خوشایندی محسوب می شود؛ اما برخی از کاربران احتمالا از افزایش وضوح تصویر خشنودتر می شدند. اپل همچنین کماکان مثل قبل از به کارگیری نمایشگر لمسی در لپ تاپ ها متنفر است.

نسل جدید مک بوک پروها نخستین لپ تاپ هایی هستند که از ویژگی «هی سیری» پشتیبانی می کنند؛ قابلیتی که به کاربران امکان می دهد تا دستیار دیجیتال اپل را به جای فشردن کلید کمبوی مخصوص با صدا زدن فراخوانی کنند. این قابلیت به همراه بسیار از ویژگی های امنیتی و مربوط به تاچ بار در مک بوک پروها، قدرت خود را از تراشه ی اختصاصی اپل به نام T۲ تامین می کند. اپل همچنین محافظ چرمی رسمی سری مک بوک پروها را در رنگ های مشکی، قهوه ای و آبی تیره عرضه می کند.

پس از مشکلات مختلف مربوط به کیبورد مک بوک پروها و نارضایتی کاربران از آن ها، طراحی کیبوردها اکنون در نسل جدید مک بوک پروها دستخوش تغییر شده است؛ اما نه آن تغییری که بسیاری در انتظارش بودند. اپل کیبوردهای جدید خود را نسل سوم کیبورد پروانه ای می نامد؛ اما تغییر اصلی بین آن ها با نسل پیشین در بی صداتر بودن کیبوردهای تازه ی اپل است. براساس بررسی های اولیه، کیبورد نسل جدید مک بوک پرو در مقایسه با نسل فعلی بسیار آرام تر است؛ با این حال عمق کلیدها بدون تغییر باقی مانده است.

نظر شما کاربران زومیت درباره ی نسل جدید مک بوک پروهای اپل چیست؟

همرسانی نوشتار: