مدیرعامل شیائومی ۵G را عامل احیای بازار موبایل می داند

لی جون، مدیرعامل شیائومی، امیدوار است با رواج گوشی های ۵G، بازار نسبتا راکد گوشی هوشمند جان تازه ای به خود بگیرد.

  1. ۵ روز،۱۰ ساعت قبل
مدیرعامل شیائومی 5G را عامل احیای بازار موبایل می‌داند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تولیدکنندگان گوشی های هوشمند مسلما از وضعیت بازار این محصول در چین رضایت ندارند. بازار چین درنتیجه ی کشمکش های تجاری اخیر این کشور با ایالات متحده ی آمریکا پویایی خود را ازدست داده است. هفته ی گذشته، اپل اعلام کرد کاهش تقاضا برای آیفون در چین یکی از دلایل اصلی کاهش درآمد سالیانه ی این شرکت بوده است. به همین دلیل اپل به تازگی، قیمت آیفون ۸ و آیفون XS و آیفون XR را برای فروشندگان چینی کاهش داده است.

در این میان، مدیرعامل و هم بنیان گذار شیائومی، تولیدکننده ی مطرح چینی، به آینده امیدوار است. لی جون (Lei Jun) در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرده عرضه ی ۵G در چین تقاضا برای گوشی های هوشمند را افزایش خواهد داد و احیا خواهد کرد. به گفته ی وی، وقتی ۵G رواج پیدا کند، خرید گوشی های هوشمند جدید آغاز خواهد شد.

لی جون پیش بینی می کند نسل پنجم ارتباطات تقاضا برای خدمات آنلاین شیائومی، مانند استریم موسیقی و فیلم را نیز افزایش خواهد داد.

به گفته ی تحلیلگران، پنجمین نسل ارتباطات رادیویی علاوه بر افزایش سرعت اینترنت کاربران، صنایعی مانند حمل ونقل و پزشکی و تجارت را متحول می کند و به ظهور نوآوری هایی در آن ها منجر می شود.

شیائومی در آینده ی نزدیک، اولین گوشی خود با پشتیبانی ۵G را رونمایی خواهد کرد. این گوشی نسخه ی بهبودیافته ی جدیدترین پرچم دار این شرکت چینی، یعنی می میکس ۳ است. نسخه ی جدید می میکس ۳ افزون بر پشتیبانی از ۵G، به پردازنده ی اسنپدراگون ۸۵۵ و احتمالا دَه گیگابایت رم مجهز خواهد شد. نسخه ی کنونی این گوشی از اسنپدراگون ۸۴۵ و حداکثر هشت گیگابایت رم بهره می برد. لی جون می گوید:

در چین، ضریب نفوذ یا رواج گوشی های هوشمند بسیار زیاد است؛ اما فکر می کنم در آستانه ی ۵G قرار داریم و معتقدم وقتی گوشی های مجهز به این قابلیت رواج پیدا کنند، تقاضای کلی گوشی در چین به اوج خود بازخواهد گشت.
همرسانی نوشتار: