تاریخ برگزاری WWDC ۲۰۱۹ اپل به طور رسمی مشخص شد

پس از هفته ها انتظار، سرانجام دقایقی پیش اپل به صورت رسمی تاریخ دقیق برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان جهانی ۲۰۱۹ را مشخص کرد.

  1. ۲ ماه،۱ هفته قبل
تاریخ برگزاری WWDC 2019 اپل به‌طور رسمی مشخص شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اپل (Apple) دقایقی پیش ازطریق وب سایت رسمی اش تاریخ برگزاری WWDC ۲۰۱۹ را اعلام کرد. بر این اساس، کنفرانس توسعه دهندگان جهانی ۲۰۱۹ از تاریخ سوم تا هفتم ژوئن (مصادف با ۱۳ تا ۱۷ خرداد ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد. در WWDC امسال، احتمالا کوپرتینویی ها روند سال های گذشته را در پیش خواهند گرفت و تمرکز ویژه ای روی نسخه ی جدید سیستم عامل های iOS ،macOS، تی وی OS و واچ OS خواهند داشت.

اپل برای کنفرانس امسال از شعار «کد بنویس، ذهن ها را منفجر کن» استفاده کرده که درنوع خود بسیار جالب توجه به نظر می رسد. همان طور که در تصویر زیر می بینید، اپل در دعوت نامه ی رویداد پیش رو از تصویری جالب استفاده کرده است که در نگاه اول، رباتی دوست داشتنی را به تصویر می کشد. ظاهرا مغز این ربات از شدت هیجان بر اثر دیدن ابزارهای توسعه ی اپل، منفجر شده است.

کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل 2019 / WWDC2019

«کد بنویس، ذهن ها را منفجر کن»؛ شعار اپل برای WWDC ۲۰۱۹

شکی نداریم که امسال اپل تمرکز ویژه ای روی iOS ۱۳ خواهد داشت. به گفته ی برخی منابع، در این نسخه از iOS شاهد تغییرات درخورتوجهی در رابط کاربری آیفون ها و آیپدها خواهیم بود؛ چیزی که کاربران اپل مدت ها است انتظارش را می کشند و قطعا برای آن بسیار هیجان زده اند.

شایعات اخیر می گویند که اپل از مدت ها پیش، تلاش برای اعمال تغییراتی اساسی در رابط کاربری iOS را آغاز کرده است و احتمال می دهیم این تلاش ها در iOS ۱۳ ثمر بخش شوند. البته موارد یادشده، تنها تغییرات نخواهند بود و شکی نداریم که iOS ۱۳ تفاوت های متعددی با نسخه های پیشین خواهد داشت. یکی از هیجان انگیزترین شایعات، به اضافه شدن حالت تاریک به نسخه ی جدید iOS مرتبط می شود.

آیپد پرو جدید اپل به طرزی باورنکردنی قدرت سخت افزاری بالایی دارد و همان طور که پیش تر در بررسی مان از این محصول گفتیم، به دلیل محدودیت های فعلی iOS، این تبلت نمی تواند از تمام قدرت خود بهره بگیرد. از همین رو احتمال می دهیم که آیپد پرو جدید با iOS ۱۳ بتواند قدرتمندتر از قبل ظاهر شود و ویژگی های کاربردی بیشتری داشته باشد.

wwdc

امسال اپل تمرکز ویژه ای روی iOS ۱۳ خواهد داشت

موردانتظارترین اتفاق کنفرانس WWDC ۲۰۱۹، نزدیکی هرچه بیشتر سیستم عامل های iOS و مک OS به یک دیگر است. از مدت ها پیش زمزمه های یکپارچه سازی این دو سیستم عامل را شنیده ایم، اما فعلا مطمئن نیستیم که این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد.

درواقع یکی از تلاش های اپل برای ادغام این دو سیستم عامل (یا شاید بهتر باشد بگوییم نزدیک تر کردن هرچه بیشتر آن ها به هم)، امکان اجرای اپلیکیشن های آیپد (و شاید حتی آیفون) روی دستگاه های مبتنی بر مک است. این کار از مدت ها پیش با سیستم عامل macOS موهاوی آغاز شد، بااین حال تنها چند اپلیکیشن از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

انتظار داریم که در کنفرانس امسال، اپل امکان آوردن اپلیکیشن های توسعه دهندگان iOS را به macOS امکان پذیر کند تا دو سیستم عامل موردبحث، بیشتر و بیشتر به هم نزدیک شوند. پروژه ی بزرگ اپل که فعلا با نام Marzipan شناخته می شود، تا سال ۲۰۲۱ میلادی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تنها با یک بار نوشتن اپلیکیشن، بتوانند برنامه ی خود را در سیستم های مختلف آیفون، آیپد و کامپیوترهای مک اجرا کنند.

WWDC

مک پرو ماژولار بالاخره رونمایی می شود؟

اپلیکیشن های Marzipan اپل در حال حاضر روی مک، حس و حال عجیب و غریبی دارند و از تمامی امکانات بهره نمی برند. از همین رو امیدواریم اپل در کنفرانس امسال، به بهبود این پروژه ی مهم اشاره هایی داشته باشد.

حال که صحبت از مک شد، بهتر است یادآور شویم که فعلا چیزی از برنامه های اپل برای این سیستم عامل در WWDC امسال نمی دانیم و پیش بینی اتفاقات مراسم پیش رو هم کار ساده ای نیست. در حال حاضر اطلاع نداریم که اپل دقیقا چه زمانی می خواهد از مک پرو جدید ماژولار پرده برداری کند. از نظر ما، یک اتاق پر از توسعه دهنده ی مشتاق و زبده، می تواند بهترین مکان برای عملی کردن چنین ایده ای باشد. البته نباید فراموش کنیم که اپل به طور معمول در جریان WWDC از محصولات سخت افزاری پرده برداری نمی کند.

دیدگاه شما کاربران زومیت در این زمینه چیست؟ چه انتظاراتی از کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل ۲۰۱۹ دارید؟