جوایز بهترین خودروهای کلاسیک آملیا ۲۰۱۹ به فراری و مرسدس بنز رسید

جوایز برترین خودروهای کلاسیک آملی ۲۰۱۹، به فراری ۳۳۵ S اسکاگلیتی و مرسدس بنز ۵۴۰K Autobahn رسید.

  1. ۲ روز،۱۰ ساعت قبل
جوایز بهترین خودروهای کلاسیک آملیا ۲۰۱۹ به فراری و مرسدس بنز رسید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

با وجود اینکه تعداد بسیار زیادی از خودرو های کلاسیک با ارزش در همایش جزیره آملیا به نمایش درآمدند، اما تنها ۲ خودرو می توانستند جایزه برترین برترین ها را به دست آورند. این ۲ جایزه Best in Show Concours d’Elegance و Best in Show Concours de Sport نام داشتند که به ترتیب به مرسدس بنز ۵۴۰K Autobahn-kurier مدل ۱۹۳۸ و فراری اسکاگلیتی ۳۳۵ S مدل ۱۹۵۷ رسیدند. همایش امسال آملیا با حضور برترین خودروهای هر دهه برگزار شد.

فراری 335 S / مرسدس بنز 540K Autobahn

از خودروهایی با فرمان چوبی گرفته تا پروتوتایپ های مسابقه ای توربوشارژ قدرتمند. تقریبا برای هر ذائقه ای یک خودرو منحصربه فرد وجود داشت، اما در آخر جایزه برترین خودروها به ۲ نمونه فراری و مرسدس بنز رسید. مرسدس بنز ۵۴۰K Autobahn امروزه به عنوان یکی از ارزشمند ترین خودروهای کلاسیک این شرکت شناخته می شود (یک نمونه سبز رنگ آن هم در موزه خودروهای کلاسیک ایران موجود است). طراحی فستبک شیشه عقب، این خودرو را با سایر نمونه ّهای ۵۴۰K نیز متمایز می کند. همچنین این تنها نمونه ساخته شده با بدنه مخصوص Autobahn-Kurier است که در کارخانه Sindelfingen با موتور سوپرشارژ ساخته می شد.

فراری 335 S / مرسدس بنز 540K Autobahn

این خودرو برای اولین بار در سال ۱۹۳۸ در نمایشگاه خودرو پاریس به نمایش درآمد. سپس فردی به نام ایگناسیو باراکوئر این خودرو را خریداری کرد و تا سال ها مالکیت آن بر عهده این خانواده بود. موتور ۵.۴ لیتری ۸ سیلندر خطی سوپرشارژ این نمونه، ۱۸۰ اسب بخار قدرت تولید می کرد. جعبه دنده ۴ سرعته دستی به همراه تعلیق مستقل، بر خاص بودن این نمونه می افزود. فراری ۳۳۵ S اسکاگلیتی دیگر برنده این نمایشگاه بود. خودرویی که با بهره مندی از موتور ۱۲ سیلندر با بلوک ۶۰ درجه،۲۴ شمع و ۲ سوپاپ به ازای هر سیلندر، از زمان خود بسیار جلوتر بود. موتور این خودرو ۳۶۰ اسب بخار قدرت تولید می کرد که حتی در استاندارد های امروزی هم قدرت قابل توجهی محسوب می شود.

فراری 335 S / مرسدس بنز 540K Autobahn

در ابتدا بدنه این خودرو به عنوان نمونه ۲۹۰ MM ساخته شد و سپس به ۳۱۵ S تغییر یافت. اما درنهایت چرخه تکامل این خودرو به نمونه ۳۳۵ S اسکاگلیتی ختم شد. تاریخچه فراری ۳۳۵ S با نام رانندگانی بزرگی همچون خوان مانوئل فنجیو، فیل هیل، آلفونسو دی پورتاگو، ولف گانگ وون تریپ و استرلینگ ماس گره خورده است. تیم فراری با نمونه ۳۳۵ S اسکاگلیتی در ۳ فصل مسابقه ای شرکت کرد که شامل مسابقات ۲۴ ساعته لمان، سبرینگ و میله میلیا می شد. با وجود تاریخچه غنی هر ۲ نمونه، می توان گفت که فراری و مرسدس بنز با شایستگی هرچه تمام تر این جوایز را از آن خود کردند.

همرسانی نوشتار: