7 مجسمه غول پیکر جهان را بشناسید + عکس ها

مجسمه های بزرگ از دوران باستان ساخته می شدند. مجسمه ابوالهول بزرگ که توسط مصری های امپراتوری قدیم ساخته شد، 20 متر ارتفاع دارد و هنوز هم یکی از بزرگترین مجسمه ها در جهان است.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
مجسمه

به گزارش سرویس گردشگری نوداد (سکوی اجتماعی خبر) مجسمه های بزرگ از دوران باستان ساخته می شدند. مجسمه ابوالهول بزرگ که توسط مصری های امپراتوری قدیم ساخته شد، 20 متر ارتفاع دارد و هنوز هم یکی از بزرگترین مجسمه ها در جهان است. در طول 30 سال گذشته، جهان شاهد ساخت مجسمه های حتی بلندتر و بزرگتری هم بوده است. فهرستی از بزرگترین مجسمه های کنونی در جهان را در اینجا آورده ایم. 

7. رودینا مات (102 متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

مجسمه رودینا مات در کیف اوکراین واقع شده و بر اساس نمادی در جنگ جهانی دوم برای بسیج کردن مردم شوروی، مدل سازی شد. ساخت این مجسمه از جنس فولاد ضد زنگ در سال 1981 به پایان رسید و با 62 متر قد، در بالای ساختمان موزه ای قرار گرفته و ساختار کلی آن به 102 متر و وزن آن به 560 تن می رسد.

6. امپراتورها یان و هوانگ (105 متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

مجسمه دو امپراتور یان و هوانگ در طول دوره ای 20 ساله درون کوهی کنده کاری و در سال 2007 تکمیل شد. این مجسمه 106 متر قد دارد و دو تن از نخستین امپراتورهای چینی به نام های یان دی و هوانگ دی را به تصویر می کشد. این کوه نزدیک شهر ژنگژو واقع شده است.

5. مجسمه گوان یین (108 متر)

مجسمه 108 متری بوداسف گوان یین در ساحل جنوبی جزیره چینی هاینان واقع شده است. این مجسمه سه وجه دارد که یک طرف آن رو به جزیره و دو طرف دیگر رو به دریای جنوبی چین قرار گرفته است.  ساخت این مجسمه 6 سال طول کشید و در سال 2005 به اتمام رسید.

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

4. مجسمه مسیح (110 متر)

ساخت این زیارتگاه در پرتغال که از تندیس مشهور مسیح در ریو دو ژانیرو الهام گرفته شده، در سال 1959 پس از 10 سال به پایان رسید. قد این مجسمه تقریباً هم اندازه با مدل مشهور آن در برزیل است (28 متر)، ولی روی ساختار بلند 82 متری به شکل دروازه قرار گرفته و ارتفاع کلی این بنا به 110 متر می رسد. در پایین مجسمه، محلی وجود دارد که می توان از طریق آن نمایی پانورامیک از شهر لیسبون را تماشا کرد.

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

3. یوشیکو دایبوتسو (120 متر)

مجسمه یوشیکو دایبوتسو در شهر یوشیکو در ژاپن واقع شده است. ساخت این پیکر که سومین مجسمه بزرگ جهان است، در سال 1995 به اتمام رسید و ارتفاع مجموع آن 120 متر است. بازدیدکنندگان مجسمه بودا می توانند از آسانسوری برای بالا رفتن از آن استفاده کنند. این مجسمه برنزی نمایانگر آمیتابا بودا است، و همچنین با نام یوشیکو آرکادیا هم شناخته می شود.

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

2. لایکیون ستکیار (130 متر)

لایکیون ستکیار با ارتفاع 130 متر (شامل تخت پادشاهی 13.5 متری) دومین مجسمه بلند جهان است. این مجسمه در بالای تپه های پو کوانگ نزدیک شهر مونیوا در مرکز میانمار ساخته شد. در پایین آن، بزرگترین مجسمه خم شده بودا قرار گرفته است. لایکیون ستکیار در سال 2008، و مجسمه خم شده در سال 1991 تکمیل شد.

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

1. معبد بهار بودا (153 متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

معبد بهار بودا بزرگترین مجسمه در جهان است به طوری که ارتفاع کلی این بنا 153 متر است. ساخت معبد بهار بودا درست زمانی آغاز شد که مجسمه های بودا در بامیان توسط طالبان در افغانستان تخریب شد. ساخت این مجسمه در سال 2008 تکمیل شد و نمایانگر وایروکانا بودا است.

در تصویر زیر می توانید تندیس معبد بهار بودا را در مقایسه با مجسمه آزادی در آمریکا، مام میهن فرامی‌خواند در روسیه و تندیس مسیح در برزیل مشاهده کنید.

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید