پارک ۶می باتومی، یکی از کامل ترین پارک های دنیا

پارک ۶ می باتومی گرجستان یکی از اماکن عمومی و گردشگری کشور گرجستان است که جذابیت بالایی برای گردشگران و اهالی بومی این کشور دارد.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
پارک 6 می‌ باتومی، یکی از کامل‌ترین پارک‌های دنیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پارک ۶می باتومی، یکی از کامل ترین پارک های دنیا

این پارک را می توان یکی از کامل ترین پارک های دنیا دانست که بازدیدکنندگان گزینه های مختلفی برای لذت بردن در اختیار دارند. در این مجموعه، یک دریاچه، یک دلفیناریوم، یک باغ وحش، یک آکواریوم و یک قطار کوچک تدارک دیده شده است که باعث جذابیت بالای آن شده است.عملیات ساخت پارک ۶ می گرجستان در سال ۱۸۸۱ توسط رسلر آغاز شد که قصد داشت از آن به عنوان یک باغ استفاده کند. در سال ۱۸۸۸ امپراتور الکساندر سوم از این باغ بازدید کرده و چند مگنولیا در آن کاشت. این موضوع باعث شد که اسم این باغ به افتخار این امپراتور تغییر کند و تا مدت ها با باغ الکساندر شناخته شود.

پارک ۶ می گرجستان بارها مورد بازسازی قرار گرفته است و هر بار بخشی به آن اضافه شده است. به عنوان مثال، در سال ۱۹۳۰ ستون های به سبک یونان باستان به ورودی این پارک اضافه شد. از طرفی یکی دیگر از آخرین بازسازی های این پارک در سال ۲۰۰۴ رخ داد و اسم ۶ می برای آن انتخاب شد.در مرکز پارک ۶ می گرجستان یک دریاچه بیضی شکل وجود دارد که با نام نوری گلی شناخته می شود. این عنوان به این دلیل برای آن انتخاب شده است که عده ای معتقدند یک پسربچه به اسم نوری در آن غرق شده است و مادر او هر روز به دریاچه می آید و فرزند خود را صدا می زند. اگرچه این داستان افسانه ای است اما سابقه تاریخی جالبی دارد.

پارک 6 می  باتومی، یکی از کامل ترین پارک های دنیا

باغ وحش یکی از اصلی ترین و قدیمی ترین قسمت های پارک ۶ می گرجستان است که در سال ۱۹۳۰ ایجاد شده است و در سال ۲۰۰۶ مجدداً بازسازی شد. در این باغ گونه های متعددی از حیوانات اهلی و وحشی وجود دارد که گردشگران می توانند از آنها بازدید کنند و حتی به آنها غذا دهند یا با آنها عکس بگیرند.بخش مهم دیگر پارک ۶ می گرجستان دلفیناریوم است که در سال ۱۹۷۵ افتتاح شده است. این دلفیناریوم اولین نمونه در شوروی سابق بود و از آن زمان تاکنون به حیات خود ادامه داده است. در این قسمت چند دلفین آموزش دیده وجود دارد که مأموران پارک به تفریح و بازی با آنها می پردازند و زمینه سرگرمی گردشگران را فراهم می آورند.

پارک 6 می  باتومی، یکی از کامل ترین پارک های دنیا

ترن کوچک و قایق سواری دو بخش جذاب دیگر پارک ۶ می گرجستان برای گردشگران هستند که می توانید با پرداخت هزینه از هر دوی آنها لذت ببرید. قایق سواری در این دریاچه نیم ساعته است و قطار نیز اطراف پارک را دورمی زند.اگر می خواهید از پارک ۶ می گرجستان دیدن کنید باید خود را به شهر باتومی و خیابان روستاولی برسانید. ورودی این پارک رایگان است و فقط یک هزینه کم بابت قایق سواری، دلفیناریوم و باغ وحش می پردازید.منبع: georgiaabout.com