جاذبه های گردشگری بمبئی

بمبئی با داشتن مکان های تاریخی فراوان، بازار های شلوغ و پر رفت و آمد و تنوع فرهنگ بسیار، باز هم به خوبی توانسته گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کند.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
جاذبه های گردشگری بمبئی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

جاذبه های گردشگری بمبئی

در سفر به هندوستان و برای داشتن سفری بهتر به این شهر پر جنب و جوش باید اطلاعات خوبی نسبت به جاذبه های گردشگری آن به دست آورید.

دروازه هند

این بنای عظیم و تاریخی که ساخت آن به مناسب بازدید مهمانان، شاه جرج پنجم و شهبانو مری بریتانیایی از هند انجام شد، در کنار دریا ساخته شده است. همین بنا، بعد ها دروازه ای شد که نیروهای انگلیسی از زیر آن رد شده و سوار بر کشتی هایشان به انگلیس باز گشتند.

جاذبه های گردشگری بمبئی

پایانه چاتراپاتی شیواجی

یکی از بهترین مکان هایی است که گذشته و حال شهر را به خود دیده است. پایانه چاتراپاتی شیواجی یا ایستگاه مرکزی قطار ویکتوریا توسط معماری انگلیسی، به نام فردریک ویلیام استیونز در سبک گوتیک طراحی شد. این میراث جهانی یونسکو، قسمت جدایی ناپدیر زندگی روزمره، همه ی مردم شهر است.

جاذبه های گردشگری بمبئی

درگاه حاج علی

درگاه حاجی علی آرامگاه یکی از بزرگان پیران طریقت تصوف، مسجد و زیارتگاه مسلمانان هند در کلان شهر بمبئی است. این آرامگاه در میان آب دریا قرار گرفته و برای ورود به آن باید پیاده و از طریق مسیری باریک، دسترسی پیدا کرد.

جاذبه های گردشگری بمبئی

کلیسا کوه مری

کلیسای کوه مری یکی از قدیمی ترین کلیسا های تاریخ شهر است که در بالای کوهستان قرار گرفته و بر دریای عرب مشرف است. اولین ساختمان آن، حدودا در سال ۱۵۷۰ ساخته شد و سپس در سال ۱۶۴۰ بازسازی شد.

جاذبه های گردشگری بمبئی

کاخ تاج محل

هند و بمبئی شهری کاملا تاریخی و زیبا هستند اما نمی توان آن را بدون بازدید از کاخ تاج محل ترک کرد. یکی از بناهای زیبا و دیدنی که روبروی دروازه های هند قرار گرفته و و از هتل های معروف و بسیار گران قیمت و مجلل بمبئی نیز به شمار می رود.

جاذبه های گردشگری بمبئی

موزه Dr. Bhau Daji Lad

یکی از قدیمی ترین موزه های شهر که می توان انتخاب مناسبی برای گذراندن چندین ساعت لذت بخش و پر بار باشد. این موزه در سال ۱۸۵۵ تحت حکومت استعماری انگلیس تاسیس شد و تمامی تاریخ شهر و زندگی روزمره مردمان در آن جمع شد.

جاذبه های گردشگری بمبئی

جزیره الفنتا

جزیره ای که در بندر بمبئی واقع شده و فقط ۱۰ کیلومتر با دروازه هند فاصله دارد. خانه هایی که در این جزیره وجود دارند، طرفیت اسکان بیش از ۱۲۰۰ گردشگر را دارند. البته باید بدانید خانه ها نیز غار هایی تاریخی هستند که روزی محل عبادت بوداییان بوده و در حال حاضر میراث فرهنگی محسوب می شوند.

جاذبه های گردشگری بمبئی

بازار چور

یکی از بزرگ ترین و بهترین بازارهای کشور که مخصوص فروش اشیاء ارزان قیمت یا دست دوم تاریخ است. به طور کلی در این بازار اشیاء عجیب و غریب فراوانی را می توانید پیدا کنید. طبق افسانه های محلی، هر وسیله ای که از شما به سرقت برود، در این بازار می توانید پیدا کنید.

جاذبه های گردشگری بمبئی

پارک ملی سانجای گاندی

پارک ملی سانجای گاندی به عنوان بزرگ ترین پارک در جهان شناخته می شود که در محدوده شهر قرار دارد و از جاذبه های محبوب و معروف فراوانی برخوردار است. این پارک جنگلی هر ساله میزبان بیش از دو میلیون گردشگر است که زیادتر ین بازدید از پارک در آسیا نیز به شمار می آید.

جاذبه های گردشگری بمبئی

ساحل جوهو

این ساحل یکی از بهترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر بمبئی و هند به شمار می آید. این ساحل معمولا مملو از گردشگران و جمعیت است اما برای بازی، گرفتن آفتاب و دیدن مردم بسیار مناسب است. خوردن غذا های لذیذ هندی در رستوران های اطراف ساحل را فراموش نکنید.

جاذبه های گردشگری بمبئی

معبد بابولنات

این معبد باستانی، یکی از قدیمی ترین بناهای شهر است. معبد خیره کننده شیوا، تاریخ ساختش به قرن دوازدهم باز می گردد و توسط حاکمی محلی ساخته شد که بعد از مرگ هم همان جا به خاک سپرده شد. بازسازی معبد در دهه ۱۸۰۰ صورت گرفت.

مترجم: سحر مردانهمعبد: theculturetrip.com