مهمترین جشنواره های آگرا هند

در سفر به هند ؛ آگرا، شهری فوق العاده زیبا که قدمت آن به قرن ۱۵ قبل از میلاد باز می گردد. بنا های تاریخی ساخته شده در آن نیز از بهترین مواد مواد ساخته شده اند که بعد از گذشت این زمان طولانی، هنوز هم زیبا و پابرجا هستند.

  1. چهارشنبه ۲۲ فروردین ۹۷ ساعت ۱۲:۵۹ (۱ سال،۷ ماه قبل)
جشنواره های آگرا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مهمترین جشنواره های آگرا هند

اگر با شرایط آب و هوایی مشکلی نداشته باشید، می توانید در هر زمانی از سال به آگرا سفر کرده و از جشنواره های سنتی و خاصی که در آن برگزار می شود، نهایت لذت را ببرید.


تاج ماهوتساو (Taj Mahotsav) جشن بزرگ تاج، یکی از مهم ترین و بزرگ ترین جشنواره ها است که در ابتدای سال برگزار می شود. در این جشن انواع سرگرمی و فعالیت برای تمامی سنین وجود دارد. مثلا کودکان می توانند از فیل و شتر سواری و بزرگسالان از اجرای موسیقی زنده توسط هنرمندان معروف، لذت ببرند. در این جشنواره ی ۱۰ روزه می توانید از هنر های دستی و آشپزی هندیان نیز بهره مند شوید. شاید این جشنواره بهترین زمان برای خرید سوغاتی باشد.


جشنواره رام بارات (Ram Barat)در این جشن بیش از هزاران نفر با پوشیدن لباس سنتی عروس ها در هند، ازدواجی فانتزی را ترتیب می دهند. افرادی که لباس عروس به تن دارند، تاج های گل به گردن می آویزند و با ارابه های تزئین شده در سطح شهر می چرخند. دیگر افراد شرکت کننده در این جشن نیز لباس های رنگارنگ و زیبا به تن می کنند و همگی به رقص و شادی می پردازند.


جشنواره های آگرا

جشنواره کایلاش (Kailash)این جشنواره هر ساله در طول فصل باران های موسمی یعنی در ماه های آگوست تا سپتامبر برگزار می شود. این جشن به منظور ادای احترام و عبادت شیوا، خدای هندیان برگزار شده و که مشهور ترین آنها در ۱۲ کیلومتری آگرا در معبد کایلاش انجام می شود.


جشنواره های آگرا

جشن Bateshwarاین نیز یکی دیگر از جشن های معروف به منظور ادای احترام و عبادت شیوا است که در تمامی هندوستان برگزار می شود. در آگرا نیز معابد زیادی وجود دارد که در زمان برگزاری این جشن یعنی در ماه اکتبر یا نوامبر به این کار اختصاص می یابد. افراد شرکت کننده در این جشن، نهایتا خود را در آب رودخانه یامونا غسل می دهند تا از تمام کثیفی ها پاک شوند.

مترجم: سحر مردانهمنبع: www.visittnt.com