چگونه از رفتینگ لذت ببریم؟

رفتینگ یا قایق سواری در رودخانه را می توان یکی از هیجان انگیزترین روش های طبیعت گردی برشمرد.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
رفتینگ را چگونه می‌بینید؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رفتینگ اوج هیجان در آب های خروشان

این هیجان از شکافتن دیواره های قدرتمند آب و احساس فشار سخت آب به قایق بدست می آید. از ایمن بودن شرایط اطمینان حاصل کنید تا ما راهنمایی هایی در این رابطه در اختیار شما بگذلریم.


به این نکات توجه داشته باشید ...


با خنده و فریاد فضای مهیج ایجاد نمایید

قایق سواری در آب خروشان خطرناک می باشد. این قسمت از مطالب دارای کلمات جدی و هشدار دهنده ای است، اما شما باید بدانید که اصل و زیربنای کار قایق سواری در آب یعنی مادر طبیعت که بسیار هیجان انگیز است. این هیجان باعث خنده، فریاد و یاد کردن شما از آن تجربه تا پایان عمرتان می باشد. پس از آن لذت ببرید.


از سرعت و شتاب آب در رودخانه آگاهی داشته باشید

درست است که همه ی سرعت ها تهدید کننده نیستند، اما بدون دانش هم نباید پا به رودخانه گذاشت. این موضوع مخصوصا در رابطه با کسانی که بدون راهنما به این سفر می روند صدق می کند. در مورد اینکه سردی آب رودخانه در چه حدی است و سرعت حرکت آن به چه صورتی است، اطلاعاتی کسب کنید. اما بالاتر از همه ی این ها ایمن بودن شما در الویت است. ممکن است توجه به این موارد در ابتدا به شما آسیبی نرساند، اما قصور در انجام آن ها قطعا مشکل ساز خواهد شد.


لوازم و تجهیزات ایمنی همراهتان باشید

در این زمان و مکان شما نیاز به استفاده از کلاه ایمنی دارید. این کمی شبیه به اسکی در فصل زمستان است، با این تفاوت که شما در رودخانه با سرعت زیاد به سمت مسیر پایینی رودخانه در حال حرکت هستید که ممکن است با تنه ی درخت؛ سنگ و یا دیگر قایق ها مسدود شده باشد؛ بنابراین شما نیاز به محافظت از ارزش ترین وجودتان یعنی مغزتان دارید. جلیقه نجات استاندارد به تن کنید.


کفش مناسب بپوشید

شما نیاز به پوشیدن کفشی دارید که در جای مرطوب بر روی سنگ ها نلغزد. از بارانی و دستکش مناسب هم استفاده کنیئ در زمان لغزش و برخورد دستتان با سنگ ها، دچار آسیب نشوید.


به تذکرات راهنمایتان دقت کنید

راهنمای شما قبل از شروع سفر نکات و اطلاعاتی رادر اختیارتان می گذارد. این موارد مانند راهنمایی های سفر با هواپیما نیست که بگویید هزاران بار آنرا شنیده ام، در این مورد با دقت زیاد توجه کنید. در این صحبت ها به شما یاد می دهند که در مواردی که مشکلی پیش آمد چه کاری انجام دهید. پس حضور در آن و عمل کردن به آن ضروری است.


خواب خوبی در شب قبل داشته باشید

بهترین راه برای شروع سفر مهیج با قایق این است که بدن شما در وضعیت مناسبی باشد. این به این معنی است که شب قبل خواب مناسب و کافی داشته باشید تا دارای قدرت بدنی و عقلانی باشید. اگر حالت خستگی و کندی در بدن شما باشد، احتمال اینکه به داخل رودخانه پرت شوید بالا می رود.


لباسی به تن داشته باشید که شما را گرم و ایمن نگه دارد

شما نیاز به نوعی لباس دارید که هم زود خشک شود و هم شما را گرم نگه دارد و همچنین سنگین هم نباشد. آب رودخانه ها معمولا سرد است، اما به فصلی که به این سفر می روید و همچنین منطقه هم توجه کنید.


همراه داشتن  لوازم کاربردی یک ضرورت است

برخی از این تدارکات که ممکن است نیارتان شود عبارت اند از:حوله، کیسه های پلاستیکی، آب و نوشیدنی انرژی آور و کرم ضد آفتاب که از پوست شما محافظت کند.


اگر نمی توانید شنا کنید با خودتان صادق باشید

این اولین موضوعی است که قبل از سفر باید مورد بررسی قرار گیرد. مطمئنا زمانی که در آب سریع و خروشان رودخانه گرفتار شوید عصبی و نگران خواهید شد، اما راهنمایی های قبل سفر به شما می گوید که در این زمان مثلا سعی کنید تنه ی درختی را بگیرید و ... این سفر همراه با هیجان و خطر است. اگر نمی خواهید چنین سرگرمی داشته باشید آنرا امتحان نکنید.


از بیمه مسافرتی مناسبی بهره ببرید

سفر با قایق یک سفر خطرناک محسوب می شود که حتما نیاز به بیمه دارد؛ که تمام بیمه های مسافرتی آنرا تحت پوشش قرار نمی دهد پس بیمه مناسبی برای این سفرتان انتخاب کنید.


مترجم: سحر مرانهلینک مطالب: www.essentialtravel.co.uk