هیجان در طبیعت گردی گرجستان

زمانی که به گرجستان سفر می کنید، متوجه طبیعت زیبا و بی نظیری در اطراف خود خواهید شد. امروزه طبیعت گردی و گردش در کانال ها یا رفتینگ، به عنوان تفریحی مهیج و محبوب در میان مردم شناخته شده است. در گرجستان نیز تنگه هایی وجود دارند که شما را به سوی سفری ماجراجویانه در دل طبیعت می کشانند.

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
ماجراجویی در تنگه های گرجستان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

هیجان در طبیعت گردی گرجستان

تنگه مارتویلی گرجستان (Martvili Canyon)مارتویلی یکی از تنگه های محبوب در گرجستان است. این تنگه در منطقه ی مگرلیا واقع شده و چندان از شهر کوچک مارتویلی دور نیست. این دره دارای عمق ۴۰ متری و طول ۲۴۰۰ متر است. به دلیل شرایط آب و هوایی خوب در این منطقه، تمام دیواره های این تنگه با خزه پوشانده شده و محیطی بسیار زیبا را خلق کرده اند. برخی از افراد دوست دارند از آب درون این تنگه برای آب تنی استفاده کنند و برخی دیگر دوست دارند با قایق درون آن گشتی داشته باشند و تجربه ی افتادن با قایق از بالای آبشار را داشته باشند. در هر صورت این تنگه هم در میان گردشگران و هم در میان مردمان محلی بسیار محبوب و پرطرفدار است.


تنگه اوکاتسی (Okatse Canyon)دومین تنگه محبوب در گرجستان، اوکاتسی نام دارد که در قسمت غربی کشور و ۵۰ کیلومتری کوتایسی واقع شده است. آبی که در این تنگه جریان دارد از رود اوکاتسی می باشد. طول این دره حدود ۳ کیلومتر و عمق آن ۵۰ متر است. یک پل معلق در ارتفاع ۱۴۰ متری و طول حدود یک کیلومتر در امتداد این تنگه وجود دارد. این تنگه دارای چشم اندازی فوق العاده زیبا است و برای ورود به آن باید هزینه ای پرداخت کنید.


ماجراجویی در تنگه های گرجستان

تنگه داشباشی (Dashbashi Canyon)این تنگه در بخش جنوبی کشور و در مسیر رودخانه خرامی (Khrami)، واقع شده است. داشباشی بیش از صد متر ارتفاع و حدود ۸ کیلومتر طول دارد. این تنگه با زیبایی و اکوسیستم منحصربه فرد خود، گردشگران زیادی را برای بازدید جذب می کند. در لبه ی این تنگه دو معبد از قرون وسطا به جا مانده است و با اینکه به طور کامل تخریب شده اند اما ارزش تاریخی خود را از دست نداده اند. تنگه در ۹۰ کیلومتری تفلیس قرار دارد که می توانید برای مشاهده و لذت بردن از آن با تور های موجود در گرجستان همراه شوید.


مترجم: سحر مردانهمنبع: mygeotrip.com