مهمترین قلعه های گرجستان

برای قرن ها، دژ و قلعه ها نقش مهمی را در حفاظت از گرجستان در برابر حملات دشمنان ایفا کرده اند.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
قلعه های گرجستان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بازدید از قلعه های قرون وسطایی گرجستان

این قلعه ها قرن ها پیش ساخته شده اند اما بسیاری از آنها هنوز هم شرایط عالی ظاهر خود را حفظ کرده اند. هنگام سفر به گرجستان، در هر نقطه ای از شهر می توانید شاهد این قلعه های زیبای قرون وسطایی باشید.

قلعه ناریکالا، قلب و روح تفلیس

یکی از محبوب ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری گرجستان که در قرن چهارم ساخته شده است. این قلعه، قلب و روح تفلیس است. قلعه ناریکالا بر فراز تفلیس و رودخانه ی کورا واقع شده است. ناریکالا، قلعه ای است که در زمان امپراتوری ساسانی ساخته شده و برای ورود به آن نیاز نیست هزینه ای پرداخت کنید. دسترسی به این قلعه ساده و در حین حال هیجان انگیز است، شما می توانید به راحتی از طریق راه طنابی که در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است، خود را به این قلعه برسانید.

قلعه آنانوری، مجموعه ای با ارزش بسیار

آنانوری یکی دیگر از قلعه های زیبا و تاریخی در گرجستان است که در ۷۰ کیلومتری تفلیس واقع شده است. آنانوری، مجموعه ای از کلیسا و قلعه است که دارای ارزش زیادی است. این یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری گرجستان است که سالانه بیش از صد هزار نفر گردشگر را به سوی خود جذب می کند. این قلعه در قرن هجدهم ساخته شده است و امروز تنها برخی از دیوار ها، برج های بزرگ و کوچک باقی مانده است.

قلعه های گرجستان

قلعه خرتویسی؛ با تاریخ سراسر هیجان

قلعه خرتویسی، یکی از قدیمی ترین قلعه های گرجستان است که در بالای کوه و در مجاورت رود متکواری و پاراوانی واقع شده است. پیشینه ی اولیه ی این قلعه متاسفانه از بین رفته است. از نظر استراتژیک این قلعه در منطقه ای مهم قرار دارد به همین دلیل در گذشته بسیار مورد حمله دشمنان قرار گرفته و مدتی هم توسط ترک ها اشغال شده بود. قلعه دارای قسمت های بالایی و پایینی است که دیوار های پایینی چندان مستحکم نیستند. در جنوب قلعه یکی دروازه و برج قابل مشاهده است. یک معبد کوچک از قرن هجدهم در پشت برج وجود دارد.

قلعه های گرجستان

قلعه گرمی؛ سوزانده شده توسط شاه عباس صفووی

این قلعه در واقع مجموعه ای از معابد است. این قلعه یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری منطقه کاختی است. این مجموعه از معابد در قرن هجدهم توسط شاه لوان ساخته شده و در دوران سلطنت به پایتخت کوچکی تبدیل شده بود. این قلعه بعد ها توسط شاه عباس سوزانده شد، اما هنوز هم برخی از قسمت های زیبای آن باقی مانده است. در داخل قلعه نقاشی های زیبا و منحصربه فردی از قرن شانزدهم را خواهید دید. این قلعه در ۲۰ کیلومتری تلاوی قرار دارد.

مترجم: سحر مردانهمنبع: mygeotrip.com