راه های صرفه جویی در هزینه سفر در سنگاپور

باور کنید یا نه در سنگاپور قطعا در رابطه به مدیریت هزینه سفر تجربیاتی بدست خواهید آورد. صرفه جویی در بودجه در سنگاپور اصلا کار ساده ای نیست، اما امکان پذیر است.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

راه های صرفه جویی در هزینه سفر در سنگاپور

متاسفانه اکثر مسافران تنها برای چند روز ابتدایی برنامه ریزی می کنند و بعد از آن با مشکل روبرو می شوند.شما در سفر به این شهر چند ملیتی فقط برای لذت بردن نیامده اید؛ پس از راهکار های صرفه جویی در پول و هزینه سفر استفاده کنید.


۱- دریافت کارت ویژه ی حمل و نقل عمومی EZ-LINK Card

بسیاری از مسافران برای اولین بار با نخریدن این کارت در سنگاپور دچار اشتباه می شوند؛ بنابراین برای هربار استفاده از قطار و اتوبوس پولی زیادتر پرداخت می کنند. اما توجه داشته باشید که با در دست داشتن کارت های اعتباری مخصوص حمل و نقل هزینه ی کمتری را متحمل می شوید.


۲- کارت عبور گردشگری نخرید

این کارت مختص به استفاده از سواری به طور نامحدود در طول اقامت یک؛ دو و یا سه روزه است. این کارت اصلا ارزان نیست. ممکن است در بسیاری از مسیر ها استفاده از اتوبوس آنقدر ها هم ;درست و در دسترس نباشد.


۲- هزینه آب نوشیدنی

بر خلاف کشور های دیگر در آسیای جنوب شرقی، آب سالم تری برای نوشیدن در سنگاپور وجود دارد. این یک خبر خوب است برای اینکه با خیال راحت آب بنوشید. شما می توانید یک بطری آب بخرید و بار های دیگر فقط هزینه ای برای پر کردن آن پرداخت کنید.


۴- خوردن غذا در سالن های غذاخوری

بهترین مواد غذایی؛ سالن های غذاخوری؛ محصولات و فروشندگی کنار خیابان در سنگاپور وجود دارد. شما می توانید یک وعده ی غذایی خوشمزه را با هزینه ای مناسب در این اماکن میل کنید. البته در غذاخوری های لوکس و مدرن این هزینه کمی زیادتر خواهد شد. خوردن غذا در محله ی چینی ها را نیز فراموش نکنید.


۵- لذت بردن از پارک های زیبای شهر

اگر چه این شهر کمی سخت و بهم پیوسته نشان می دهد، اما پارک های جذابی در آن وجود دارد. پارک ها و دیدگاه های خط افق یک لذت رایگان می تواند باشد.


۶- امکان استفاده از برنامه های هنری

مسافران زرنگ و دانا می تواند از نمایش هنری، برنامه های عمومی و نوازندگان خیابانی را در گردشگاه و مرکز شهر به ویژه در تعطیلات آخر هفته پیدا کنید. ورود به موزه ها در سنگاپور گران است، با این حال، چند روز یا شب دریک ماه هزینه ورودی برای نمایش های ویژه ای وسوسه انگیز است. از طریق سایت نیز می توانید بلیط رزرو کنید.


۷- خرید از مکان های درست

سنگاپور مراکز خرید زیادی دارد که شما در یک ماه نمی توانید همه ی آن ها را کشف کنید. در فرودگاه نیز یک مرکز خرید فوق مدرن قابل مشاهده است. بسیاری از این مراکزبه طور مسخره گران هستند. در عوض برای برخی خرید ها مانند سوغاتی در اطراف محله چینی ها و هندی ها می توانید وسایلی با قیمت مناسب پیدا کنید. خرید تنقلات؛ نوشیدنی، لوازم آرایش و مواد غذایی را از سوپرمارکت و فروشگاه های بزرگ که قابل اطمینان تر هستند انجام دهید.


۸- برای خودتان دوست پیدا کنید

اسکان در سنگاپور کمی گران است؛ بنابراین شما می توانید در خانه های محلی هم با افراد؛ گویش و فرهنگ آن ها آشنا شوید هم محلی برای ماندن با یک تخت خواب پیدا کنید. هزینه ی این اقامت گاه ها معمولا مقرون به صرفه هستند و برای ماندن بسیار مناسب. اگر در مورد اقامت با افراد غریبه سخت گیر هستید؛ می توانید در اطراف محله هندی ها هتل و یا خوابگاهی ارزان تر پیدا کنید. یافتن هتل در سنگاپور هزینه ی زیادی را می طلبد.


لینک مطالب: goasia.about.com